Základná škola Spišská Stará Ves
 
 
Základná škola Spišská Stará Ves
 

Hlavná stránka

 

 
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • 2% z dane

  Vážení rodičia a priatelia školy,

  pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

   

  Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

  Finančné prostriedky budú použité na:

  • skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
  • skvalitnenie vybavenia školy

  Základná škola:

  Rodičovské združenie pri Základnej škole, Štúrova 231/123, Spišská Stará Ves

  Občianské združenie

  Identifikačné číslo: 173196170241

   

   

 • O Z N A M

  Novinka

       Riaditeľka SPoŠ Mgr. Anna Kromková oznamuje, že z dôvodu vysokého výskytu chrípky v termíne od 14.2.2018 ( streda ) do 16.2.2018 ( piatok ) bude v organizačných zložkách ZŠ a Gymnázium skrátené vyučovanie. Nebude realizovaná krúžková činnosť, ŠKD bude fungovať iba do 14.00 hod. ZUŠ funguje individuálne.

 • OZNAM RIADITEĽKY SPoŠ

  Riaditeľka SPoŠ Mgr. Anna Kromková oznamuje, že kvôli vysokému výskytu chrípkového ochorenia vyhlasuje v počas dní štvrtok a piatok (od 8.2. do 9.2.2018), teda do konca pracovného týždňa chrípkové prázdniny. Počas týchto dní nebude fungovať ani školská jedáleň, ani krúžková činnosť. Vyučovanie v ZUŠ pokračuje, to znamená, že žiaci sa ho môžu zúčastňovať v závislosti od svojho zdravotného stavu. Riadne vyučovanie bude pokračovať od pondelka 12.2.2018. V tento deň nastupujú na týždňový lyžiarsky kurz žiaci 7. ročníka ZŠ.

 • OZNAM RIADITEĽKY SPoŠ

  Riaditeľka Spojenej školy Spišská Stará Ves Mgr. Anna Kromková oznamuje, že z dôvodu zvýšeného výskytu chrípky sa od dnešného dňa, t. j. 6.2.2018 (utorok) do 9.2.2018 (piatok) skracuje školské vyučovanie v zložke a rušia sa krúžky v popoludňajších hodinách tak, aby žiaci mohli cestovať autobusmi na poludnie domov. Z dôvodu zamedzenia rozširovania chrípky prosíme rodičov, aby choré deti neposielali do školy, ale zaezpečili im primerané lekárske ošetrenie a liečbu v domácich podmienkach. Ďakujeme za porozumenie.

 • Sánkovačka

  Dňa 23. januára v rámci voľno-časových aktivít v ŠKD sme sa išli sánkovať. Žiaci neváhali a doniesli si všetko na čom sa dalo kĺzať, či šmýkať, dobre sme sa obliekli a rozbehli sa na kopec za školou. To bolo radosti! Líčka nám síce mrázik vyštípal, ale nikomu to neprekážalo. Do školy sme sa vrátili poriadne vymrznutí, ale šťastní, že sme strávili veľmi pekné a zábavné športové popoludnie.

 • OKRESNÉ KOLO MATEMATICKEJ OLYMPIÁDY

  V stredu 24. januára sa uskutočnilo okresné kolo MO v kategóriách piatakov a deviatakov. Súťažilo sa v Kežmarku a celkovo sme mali v hre päť žiakov. Samuel Cisko z 5. A vo svojej kategórii získal 1. miesto s maximálnym bodovým ziskom. Ďalší piataci Karolína Čarnogurská a Marek Mýtnik skončili rovnako na 11. mieste. Medzi deviatakmi bola Lucia Majerčáková šiesta a Alexander Ovšonka ôsmy.

 • Buď múdrejší ako oheň - pyrotechnika.

 • Čaro Vianoc 2017

 • Školské kolo Pytagoriády 2017/2018

  Dňa  13.12. a 14.12.2017 sa uskutočnil 39. ročník školského kola Pytagoriády. Žiaci súťažili v kategóriach od 3.ročníka po 8. ročník. Medzi úspešných riešiteľov patria žiaci:

   

  1. Samuel Poláček 4.A
  2. Viktória Irhová  4.A
  3. Kristína Jarkulišová  4.B
  4. Tamara Strnadová  A
  5. Matej Kron 4.A
  6. Diana Kočinská 4.B
  7. Jáchim Martančík 4.A
  8. Samuel Cisko  5.A
  9. Viktória Danielčáková  5.A
  10. Cyntia Graindová  6.A
  11. Paula Compľová  6.A
  12. Bibiána Nováková  6.A
  13. Timotej Baran  7.A
  14. Saskia Brejčáková  7.B
  15. Barbora Staneková  7.B
  16. Matúš Drienovský  7.A
  17. Natália Žembovičová  7.B
  18. Diana Trulíková  8.A
  19. Gregor Kuchta  8.A
  20. Mário Regec  8.A

   

   

   

 • Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

  V októbri sa Základná škola v Spišskej Starej Vsi zúčastnila celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“. Projekt sa konal pod záštitou ministerky školstva Martiny Lubyovej. Téma projektu: Deň Milana Rastislava Štefánika – zapojenie žiakov, učiteľov, rodičov a komunity. Do projektu sa registrovalo 243 školských knižníc základných i stredných škôl z celého Slovenska. Účastníci projektu netrpezlivo čakali mesiac na výsledky. V konečnom hodnotení sme obsadili 12. miesto. K peknému umiestneniu prispeli aj rodičia žiakov, ktorí v Zastrove, a.s. vyrobili zaujímavý model lietadla a privítali žiakov v priestoroch podniku. Riško Horník z 3.A bol vďaka šikovnosti svojej mamy celé dopoludnie malým Štefánikom. Rodičom žiakov ďakujeme a gratulujeme k úspechu!

 • Vianočné posolstvo

  Žiaci výtvarného odboru ZUŠ v Spišskej Starej Vsi a niektorí štvrtáci zo základnej školy sa 11. decembra 2017 vybrali na  návštevu DOS Jasoň. Ich cieľom bolo spríjemniť dôchodcom adventné pondelkové popoludnie pečením a zdobením vianočných perníkov. Svojej úlohy cukrárov a aranžérov sa zhostili výborne. Pustili sa do práce a  perníčky pre našich starkých nielen upiekli, ale aj ozdobili. Pridali úsmev, pesničky a vykúzlili príjemnú  predvianočnú atmosféru. K zdobeniu perníkov sa pridali aj dobre naladení klienti DOS Jasoň v Spišskej Starej Vsi.

 • Vianočné oblátky

  Obdobie adventu je spojené s rôznymi tradíciami. Jednu netradičnú si pripomenuli a vyskúšali 8. decembra 2017 žiaci 4.B, ktorí sa vybrali s tr. učiteľkou v piatkové popoludnie na návštevu dediny Havka. V tejto dedine žije pani Šoková, ktorá pečie vianočné oblátky. Štvrtákom vďačne ukázala, ako sa pripravuje a pečie táto vianočná dobrota. Žiaci zistili, že to nie je jednoduchá práca a vyžaduje veľa trpezlivosti a pozornosti. Strávili príjemné popoludnie a budú dlho spomínať  na tento sladký zážitok.

 • Matematické všeličo

  Dňa 6. 12. 2017 sa uskutočnil kvíz ,, Matematické všeličo“.  Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. V prvej kategórii žiaci 5. a  6. ročníka a v druhej kategórii  žiaci  7. a 8. ročníka.

  Výsledky kvízu:

  Kategória: 5. – 6. ročník:

  1. Samuel Cisko 5.A,  Radoslava Veličková 6.A

  2. Oliver Jackovič 5.B,  Bibiána Nováková 6.A

  3. Marek Mitník  5.A,  Peter Drienovský 6.A

  4.Alex Soska 5.B,  Jakub  Hubcej 6.A

   

  Kategória: 7. – 8. ročník:

  1. miesto: Dávid Záleš 7.A,  Mário Regec 8.A

  2. miesto: Matúš Drienovský 7.A, Dominik Halčin 8.A

  3. miesto: Saskia Brejčáková 7.B,  Barbora Mačurová 8.A

  4. miesto: Barbora Staneková 7.B,  Zuzana Kaprálová 8.A

   

   

 • Dopravné - vyplácanie

  Spojená škola Spišská Stará Ves - organizačná zložka ZŠ oznamuje rodičom, že vyplácanie dopravného žiakom sa uskutoční dňa 15.12.2017 v čase od 08.00 hod. do 15.00 hod.

 • Obvodné kolo vo futsale

   

  Dňa 4. decembra sa v našej telocvični uskutočnilo obvodné kolo vo futsale za účasti ZŠ Podhorany , ZŠ Spišské Hanušovce a našej školy.

  Naši chlapci nesklamali a po víťazstvách nad ZŠ Spišské Hanušovce 9 :5 a nad ZŠ Podhorany 12 : 2 obsadili 1. miesto a postúpili na majstrovstvá okresu. Druhé miesto obsadila ZŠ Spišské Hanušovce po víťazstve nad ZŠ Podhorany 5 : 3.

  Školu reprezantovali : Adam Majerčák, Filip Majerčák, Miroslav Stuchlak, Jozef Kron, Maroš Pompa, Tomáš Kuchta, Marcel Kozub, Jakub Michlík, Adrián Závacký.

 • Vybíjaná, volejbal a futbal

  V rámci športových a protidrogových aktivít sme uskutočnili niekoľko turnajov. Turnaj vo futbale, v kategórii mladších žiakov, vyhrali chlapci zo 7. ročníka. V kategórii starších žiakov vyhrali deviataci. Vo vybíjanej dominovali žiačky 6. ročníka. Posledný volejbalový turnaj vyhrali žiaci 9.B. Blahoželáme.

 • Európsky týždeň boja proti drogám v ŠKD

  Každoročne tretí novembrový týždeň je venovaný problematike drog v Európe.  Tento rok je boj proti drogám zameraný hlavne na legálnu drogu – alkohol.  Alkohol je najpoužívanejšou legálnou drogou na svete s hlbokými tradíciami. 

  A preto vychovávateľky v ŠKD sa snažili počas celého týždňa implementovať problematiku boja proti drogám do rôznych voľnočasových aktivít. Žiaci sa o nebezpečných účinkoch drog zoznámili prostredníctvom témy „Ako sa legálne zničiť“. Výstupom bola nástenka s názvom: Život je dar, nenič ho! Tú žiaci zhotovili spoločnými silami. Dnes zdobí chodbu a pripomína, že ľudský život má tú najvyššiu hodnotu a drogy v ich živote nemajú žiadne miesto.

 • Dajme zelenú prírode

  Naše druhé stretnutie, ktoré sa uskutočnilo v pondelok 27.11. v infocentre Pieninského národného parku sa nieslo v duchu tajuplných, veľmi málo poznaných a zaujímavých živočíchov – NETOPIEROV.

  Sú ako jediné z triedy cicavcov (Mammalia) schopné aktívne lietať a vďaka ďalšiemu osobitému znaku - echolokácii sa z nich stali takmer výhradní vzdušní lovci hmyzu aktívni v noci. Lietanie im umožňuje kožná blana, ktorá je napnutá medzi predĺženými prstami predných končatín, zadnými končatinami a chvostom. Po zemi alebo po inom pevnom podklade sa pohybujú lezením. Pri odpočívaní sú zväčša zavesené dolu hlavou. Sú to veľmi užitočné a chránené živočíchy.

  Tretiaci sa zahrali na netopierov, vlastnoručne si každý jedného vyrobil a dokonca tohto cicavca videli na vlastné oči.

strana: