• Oznam

• Vážení rodičia, dovoľte pripomenúť Vám, že aj napriek tomu, že ste koncom školského roka vypisovali Žiadosť o dotáciu na stravu, je potrebné dieťa na stravu prihlásiť prostredníctvom edupage v časti Žiadosti/Vyhlásenia. Prosíme záujemcov o stravovanie prihlásiť do konca tohto týždňa. Prváci sa na stravu prihlásia v prvý školský deň. Ďakujeme.

• Otvorenie školského roka

• Milí žiaci, vážení rodičia!

Školský rok 2024/25 sa začína 2.9.2024. Slávnostné otvorenie sa uskutoční v kultúrnom dome o 9:00. Po slávnostnom otvorení sa žiaci presunú do budovy základnej školy spolu s triednymi učiteľmi. V prvý deň školského roka je potrebné si doniesť prezuvky.

• O 8:00 v  Kostole Nanebovzatia Panny Márie bude slúžená svätá omša za žiakov a učiteľov.
            • Školská jedáleň varí od 3.9.2024.
            • Na stravu sa treba prihlásiť prostredníctvom edupage (v časti Žiadosti/Vyhlásenia).
            • Školský klub detí bude v prevádzke tiež od utorka 3.9.2024.
            • Žiaci 2. - 9. ročníka dostanú učebnice 3.9.2024.
          • Projekt Regionálnou výchovou a tradíciami k budúcnosti ukončený

•

V januári 2024 sme začali realizovať aktivity z projektu Regionálnou výchovou  a tradíciami k budúcnosti. Finančné prostriedky vo výške 2500€ sme získali pre žiakov ZŠ z Ekofond-u SPP, z grantového  programu Regióny 2023/2024, za účelom podpory vzdelávania. Cieľovou skupinou boli žiaci navštevujúci náš folklórny súbor. Chceli sme doplniť a renovovať krojové vybavenie pre súbor, ale taktiež pripraviť textový materiál pre žiakov a podporiť ich v reprezentácii našej školy a mesta na folklórnych prehliadkach.

Realizácia projektu bola od januára 2024 do konca júla 2024. V rámci toho sme zakúpili materiál na doplnenie súčastí krojov, na doplnenie krojov, lebo našťastie záujem o folklór stále rastie  a počet žiakov sa zvyšuje. Taktiež sme spracovali textovú príručku s goralskými piesňami „Ľečol ftosek popod ľosek...“ a žiaci nás úspešne reprezentovali na folklórnych prehliadkach.

V rámci svojej činnosti žiaci vystúpili aj s programom Traja králi, zahrali si aj v zimnej rozprávke, taktiež reprezentovali školu na Slávikovi Slovenska.

Ukončením projektu nekončí naša činnosť, žiaci budú pokračovať tak v zdokonaľovaní sa v goralčine, na ktorej je postavená činnosť súboru, tak sa budú zdokonaľovať v tanečných kreáciách a naďalej reprezentovať školu, mesto, región.

Ďakujeme Ekofond-u SPP za finančnú pomoc.