• Štvrtáci vo Hvezdárni a planetáriu v Prešove

• S poznávaním hviezd, planét a slnečnej sústavy sa žiaci 4. ročníka každoročne oboznamujú na hodinách prírodovedy. Ako sa však hovorí, že je lepšie raz vidieť ako stokrát počuť, 8. októbra sme navštívili Hvezdáreň a planetárium v Prešove. Na zážitkové učenie nedáme dopustiť. V prednáškovej sieni sa žiaci zoznámili s názornými video ukážkami vesmíru, chodom slnečnej sústavy a zaujímavosťami z kozmu. Pozreli si pútavú prezentáciu o Slnku, mliečnej dráhe, jednotlivých planétach a následne absolvovali návštevu pod hviezdnou oblohou. Nádherné hviezdne divadlo sledovali so zatajeným dychom, počúvali výklad o známych súhvezdiach a zo zeme viditeľných planétach. Po veľkom zážitku si prezreli vystavené modely prvých kozmických rakiet, raketoplánov, všemožnej kozmickej techniky a plný nových informácii sme sa vydali na cestu domov.

• Európsky deň jazykov

• Európsky deň jazykov má aj na našej škole svoju tradíciu. Vo štvrtok, 26.9., mali naši žiaci zážitkové vyučovanie, aby tak oslávili rôznorodosť jazykov a prenikli do iných kultúr. Pedagógovia si pre žiakov pripravili rôzne zaujímavé aktivity.