Základná škola v Spišskej Starej Vsi je organizačnou zložkou Spojenej školy v Spišskej Starej Vsi, ktorá je samostatný právny subjekt, od 1.9.2011.
Základná škola poskytuje základné vzdelanie na primárnom a nižšom sekundárnom stupni vzdelania. Uskutočňuje výchovu a vzdelávanie v súlade s princípmi a cieľmi stanovenými školským zákonom s dôrazom na rozvíjanie mravných, kultúrnych a národných hodnôt; vlastenectva a občianskej zodpovednosti; na rozvíjanie komunikácie v štátnom a materinskom jazyku a na zodpovedný život v slobodnej spoločnosti v duchu porozumenia, znášanlivosti a tolerancie. Vychováva a pripravuje žiakov na ďalšie štúdium. Vzdelávanie uskutočňuje podľa štátnych vzdelávacích programov (ďalej len „ŠVP“) podľa jednotlivých stupňov vzdelania a školských vzdelávacích programov / Učíme pre život/ .
| Názov školy | Spojená škola , Štúrova 231/123, Spišská Stará Ves |
| Adresa školy | Štúrova 231 /123 , ,061 01 Spišská Stará Ves |
| Telefón | +421 52 4822367 |
| riaditelka231@gmail.com | |
| Zriaďovateľ | Mesto Spišská Stará Ves |
| Organizačná zložka | Základná škola , Štúrova 231/123, Spišská Stará Ves |
| Adresa | Štúrova 231 /123 , ,061 01 Spišská Stará Ves |
| WWW stránka | zs231ssv.edupage.org |
| Titul, meno, priezvisko | |
|---|---|
| riaditeľka | Mgr. Anna Kromková |
| zástupkyňa RŠ pre 2. st..ZŠ | Ing. Anna Mikulová |
| zástupkyňa RŠ pre 1. st. ZŠ | Mgr.Milada Krišáková |
| zástupca pre gymnázium | Mgr. Ján Džunko |
| zástuplyňa pre MŠ | Alžbeta Boženská |
| vedúca vychovávateľka CVČ | Mária Dlhá |
| Titl., meno, priezvisko | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Anna Kafková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Margita Čačíková |
| Bc. Emília Tomalová | |
| ostatní zamestnanci | Ing. Antónia Kolodzejová |
| zástupcovia rodičov | Mgr. Iveta Novotná |
| Jozef Žembovič | |
| zástupcovia študentov | Jozef Kostka |
| zástupca zriaďovateľa | Viera Jurkovičová |
| Bc. Juraj Krempaský | |
| Perter Minčík | |
| Ing. Ján Kurňava |
Poradné orgány riaditeľky školy
Poradným orgánom riaditeľky školy sú pedagogická rada, metodické združenie a predmetové
komisie. .
Členmi pedagogickej rady sú všetci pedagogickí zamestnanci školy. Pedagogická rada sa riadi rokovacím poriadkom, ktorý vydáva RŠ. Z každého zasadnutia pg,r. sa píše zápisnica.
Metodické združenie a predmetové komisie sa zaoberajú pedagogickými a výchovno-vzdelávacími aktivitami a problémami.
Metodické združenie primárneho vzdelávania - vedúca Mgr. Viera Stanková
Členmi metodického združenia primárneho vzdelávania školy sú všetci pedagogickí zamestnanci prvého až štvrtého ročníka + vychovávateľky ŠKD + vyučujúci 2. stupňa, ktorí učia v 1. - 4. ročníku +asistenti učiteľa.
Členmi predmetových komisií sú všetci pedagogickí zamestnanci - vyučujúci príslušného predmetu
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov |
|---|---|---|
| MZ 1.-4. roč + ŠKD | Mgr. Viera Stanková | |
| PK humanit.predm. | Mgr. Marta Mareková | SJL, NEJ,RUJ,DEJ,SPV,TVP |
| PK prír.predm. | Mgr. Ladislav Babík | PRI,CHEM,PEP,ZEM,GEO,BIO, |
| PK M | Mgr. Ľudmila Harabinová | MAT,FYZ,INF,TECH |
| PK výchovy | Ing. Iveta Simčišinová | HUV,VYV,OBN,OBV,TEV,NBV |
Počet žiakov školy: 496, ZŠ 332
Počet tried: 24, ZŠ 16
Podrobnejšie informácie:
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 16 |
| počet žiakov | 24 | 42 | 18 | 36 | 31 | 40 | 51 | 48 | 42 | 332 |
| z toho ŠVVP | 1 | 1 | 3 | 6 | 3 | 3 | 17 | |||
| z toho v ŠKD | 17 | 25 | 9 | 9 | 60 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6.2012: 22
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2012: 24
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: 1
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2013: 43 žiakov, 42 v 9. ročníku, 1 v nižšom ročníku
| Nižší ročník | 5.roč. | 6.roč. | 7.roč. | 8.roč. | 9.roč. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet žiakov |
42 žiakov 9. ročníka + 1 žiak končiaci v nižšom ročníku bolo prijatých na ďalšie vzdelávanie.
| gymnáziá | SOŠ | Spolu | |
|---|---|---|---|
| prihlásení | 7 | 36 | 43 |
| prijatí | 7 | 36 | 43 |
| % úspešnosti | 100 | 100 | 100 |
| Trieda | ANJ | BIO | CVM | CSJ | CIH | ČG | DEJ | DOV | EKL | ETV | FYZ | GEG | HUV | CHE | CHU |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V.B | 1,71 | 1,41 | 1,53 | 1,53 | 1 | 1,65 | 1,53 | ||||||||
| VI.B | 1,59 | 1,76 | 2,35 | 1,47 | 2,47 | 2,71 | 1,65 | 2,06 | |||||||
| VI.A | 2,22 | 1,87 | 2,09 | 1,96 | 2,13 | 2,52 | 1,83 | 2,3 | |||||||
| VII.B | 2,04 | 1,65 | 2,81 | 1,65 | 1 | 2,31 | 2,69 | 1,92 | 2 | ||||||
| VII.A | 2,48 | 2,5 | 3,04 | 1,92 | 2,71 | 3 | 2,33 | 2,21 | |||||||
| VIII.A | 1,91 | 1,83 | 2,78 | 1 | 2,65 | 2,52 | 2,74 | ||||||||
| VIII.B | 1,79 | 2,25 | 2,42 | 2,08 | 2 | 1,96 | |||||||||
| IX.B | 2,2 | 2,45 | 2,6 | 2,2 | 2,45 | ||||||||||
| IX.A | 2,32 | 2,5 | 1 | 2,45 | 2,18 | 2,41 | |||||||||
| I.A | 1 | 1 | |||||||||||||
| II.A | 1,23 | 1 | |||||||||||||
| II.B | 1,15 | 1 | |||||||||||||
| III.A | 1,33 | 1 | |||||||||||||
| IV.A | 1,58 | 1 | 1,26 | ||||||||||||
| IV.B | 1,69 | 1 | |||||||||||||
| V.A | 1,82 | 1,62 | 2,09 | 2,09 | 2,27 | 2,15 |
| Trieda | INV | INF | MAT | NBV | NEJ | OBN | OBV | PIR | PHY | PHR | PNV | PRI | PDA | PRP | PVO |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V.B | 1,06 | 1,65 | 1,06 | 1,53 | |||||||||||
| VI.B | 1 | 2,59 | 1,18 | 2,59 | 2,06 | ||||||||||
| VI.A | 1,09 | 2,3 | 1,39 | 2,3 | 2,13 | ||||||||||
| VII.B | 1 | 2,77 | 1,44 | 2,65 | 1,81 | ||||||||||
| VII.A | 1 | 2,67 | 1,63 | 2,83 | 2,38 | ||||||||||
| VIII.A | 1,48 | 2,87 | 1,29 | 3,09 | 2,26 | ||||||||||
| VIII.B | 1,08 | 2,5 | 1,17 | 2,63 | 1,96 | ||||||||||
| IX.B | 1,15 | 2,45 | 1,15 | 2,65 | 2,1 | ||||||||||
| IX.A | 1,14 | 2,64 | 1,24 | 2,91 | 1,91 | ||||||||||
| I.A | 1,21 | 1 | 1,13 | ||||||||||||
| II.A | 1 | 1,41 | 1 | 1,45 | |||||||||||
| II.B | 1 | 1,4 | 1 | 1,5 | |||||||||||
| III.A | 1 | 1,39 | 1 | 1 | 1,39 | ||||||||||
| IV.A | 1,32 | 1,79 | 1,06 | 1 | 1,11 | 1,74 | |||||||||
| IV.B | 1,19 | 1,94 | 1 | 1 | 1,06 | 1,25 | |||||||||
| V.A | 1,62 | 2,38 | 1,85 | 2,27 |
| Trieda | RGV | RGV1 | RUJ | SJL | SPV | SPR | TEH | THD | THD | TSV | TEV | THF | TBR | xxx | TOF |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V.B | 1,06 | 1,94 | 1,06 | 1 | 1 | 1 | 1,06 | ||||||||
| VI.B | 2,71 | 1,24 | 1 | 1 | 1,06 | 1,18 | |||||||||
| VI.A | 2,3 | 1,13 | 1 | 1,14 | 1 | 1,35 | |||||||||
| VII.B | 2,46 | 1,42 | 1,08 | 1,15 | 1,27 | 1,42 | |||||||||
| VII.A | 2,75 | 1,46 | 1,29 | 1,29 | 1,17 | 1,63 | |||||||||
| VIII.A | 2,57 | 1,3 | 1,13 | 1,05 | 1,09 | ||||||||||
| VIII.B | 2,21 | 1 | 1,25 | 1 | 1 | ||||||||||
| IX.B | 2,15 | 2,4 | 1,1 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| IX.A | 2,41 | 2,55 | 1,05 | 1 | 1 | 1 | |||||||||
| I.A | 1,58 | 1,04 | 1 | ||||||||||||
| II.A | 1,59 | 1 | 1 | ||||||||||||
| II.B | 1,45 | 1 | 1 | ||||||||||||
| III.A | 1,44 | 1 | 1 | ||||||||||||
| IV.A | 1,79 | 1,05 | 1 | ||||||||||||
| IV.B | 1,94 | 1 | 1 | ||||||||||||
| V.A | 1 | 2,69 | 1,08 | 1,09 | 1,08 | 1 | 1,55 |
| Trieda | VLA | VUM | VYV | ZEM |
|---|---|---|---|---|
| V.B | 1 | |||
| VI.B | 1,47 | |||
| VI.A | 1 | |||
| VII.B | 1,5 | |||
| VII.A | 1,17 | |||
| VIII.A | 1,65 | |||
| VIII.B | 1,21 | |||
| IX.B | 1,4 | |||
| IX.A | 1,5 | |||
| I.A | 1 | |||
| II.A | 1,14 | 1 | ||
| II.B | 1,35 | 1 | ||
| III.A | 1,56 | 1 | ||
| IV.A | 1,84 | 1,11 | ||
| IV.B | 1,19 | 1,06 | ||
| V.A | 1 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| V.B | 17 | 16 | 1 | 5 |
| VI.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| VI.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| VII.B | 26 | 25 | 1 | 0 |
| VII.A | 25 | 21 | 2 | 0 |
| VIII.A | 24 | 22 | 1 | 1 |
| VIII.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| IX.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| IX.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| I.A | 24 | 23 | 1 | 2 |
| II.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| II.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| III.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| IV.A | 19 | 18 | 1 | 1 |
| IV.B | 17 | 15 | 1 | 1 |
| V.A | 14 | 13 | 0 | 1 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| V.B | 17 | 1121 | 65,94 | 1121 | 65,94 | 0 | 0,00 |
| VI.B | 17 | 1468 | 86,35 | 1466 | 86,24 | 2 | 0,12 |
| VI.A | 23 | 2032 | 88,35 | 1967 | 85,52 | 65 | 2,83 |
| VII.B | 26 | 2022 | 77,77 | 1951 | 75,04 | 71 | 2,73 |
| VII.A | 25 | 2286 | 99,39 | 2209 | 96,04 | 77 | 3,35 |
| VIII.A | 24 | 1908 | 82,96 | 1850 | 80,43 | 58 | 2,52 |
| VIII.B | 24 | 1679 | 71,32 | 1673 | 71,07 | 6 | 0,25 |
| IX.B | 20 | 2000 | 100,00 | 2000 | 100,00 | 0 | 0,00 |
| IX.A | 22 | 1479 | 67,23 | 1459 | 66,32 | 20 | 0,91 |
| I.A | 24 | 2005 | 83,54 | 2005 | 83,54 | 0 | 0,00 |
| II.A | 22 | 1597 | 72,59 | 1592 | 72,36 | 5 | 0,23 |
| II.B | 20 | 1298 | 64,90 | 1298 | 64,90 | 0 | 0,00 |
| III.A | 18 | 1195 | 66,39 | 1195 | 66,39 | 0 | 0,00 |
| IV.A | 19 | 1375 | 72,37 | 1369 | 72,05 | 6 | 0,32 |
| IV.B | 17 | 1774 | 110,88 | 1769 | 110,56 | 5 | 0,31 |
| V.A | 14 | 947 | 74,88 | 947 | 74,88 | 0 | 0,00 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | percentil školy |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 42 | 67,51 | 54,67 |
| Monitor MAT | 42 | 60,07 | 57,24 |
V školskom roku 2011/2012 sa vzdelávali žiaci 1. - 8. ročníka základnej školy podľa ISCED 1 a ISCED 2. Žiaci 9. ročníka sa vzdelávali a delili na skupiny podľa Učebných plánov pre 1. až 9. ročník základných škôl schválených MŠ SR dňa 14. mája 2003 číslo 520/2003-41 s platnosťou od 1. septembra 2003.
Na vyučovanie jednotlivých predmetov používali učitelia platné učebné osnovy a vzdelávacie štandardy týchto predmetov, ktoré vydalo MŠ SR. Vyučovanie náboženskej výchovy prebieha v ročníkoch 1. - 9. v alternatíve s etickou výchovou.
V ŠkVP máme tieto voliteľné hodiny :
1..ročník : dopravná výchova
2..ročník : dopravná výchova
regionálna výchova
3..ročník : čitateľská gramotnosť
pohybové hry
4.ročník: čitateľská gramotnosť
pohybové hry
5.ročník : regionálna výchova
ekológia
tvorivé písanie
technika
tvorba životného prostredia
6.. ročník: technika
tvorba životného prostredia
ekológia
tvorivé písanie
7. ročník: ekológia
technika
tvorba životného prostredia
tvorivé písanie
8. ročník: technika
tvorba životného prostredia
V nereformnom ročníku okrem povinných predmetov sme mali aj nepovinné predmety:
9. ročník: chemické praktiká, cvičenia zo slovenského jazyka, cvičenia z matematiky
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 2 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 16 |
| ISCED 1 | 1 | 2 | 1 | 2 | 6 | |||||
| ISCED 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 |
V rámci hodín ŠkVP sme časovú dotáciu hodín použili na posilnenie predmetov M, SJ, GEO, BIO, VYV a na predmety pohybová výchova , regionálna výchova, tvorivé písanie, spoločenská výchova, tvorba životného prostredia a technika.
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Bežných tried | 16 | 332 | 17 |
| Z toho prvého ročníka | 1 | 24 | 0 |
| Spolu | 16 | 332 | 17 |
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 25 | 8 | ||
| DPP | ||||
| Znížený úväzok | 5 | |||
| ZPS | ||||
| Na dohodu | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 25 | 25 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 1 | 1 |
| spolu | 0 | 28 | 28 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|
| 7.A,B | telesná výchova | 2 |
| 9.A,B | telesná výchova | 2 |
| 8.A | občianská náuka | 1 |
| 6.A,B,7.A | fyzika | 4 |
| 6.A,B, 7.A,B,8.A,B | chémia | 6 |
| 8.A,B,9.A,B | tvorba životného prostr. | 4 |
| spolu | 19 |
Zamestnanci školy mali možnosť absolvovať vzdelávania podľa vlastného výnberu a potrieb školy. jedna pedagogická zamestnankyňa ešte absolvuje rozširujúce štúdium cudzieho jazyka - anglický jazyk pre primárne vzdelávanie.
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | prebieha vzdelávanie |
|---|---|---|
| prípravné atestačné vzdelávanie | 6 | |
| inovačné vzdelávanie | 2 | 21 |
| aktualizačné | 2 |
MAKS : Zuzana Rušinová a Matúš Semančík - dvojnásobná hviezda matematického neba
Matematický klokan - úspešní riešitelia: Vladimír Sedlický, Timotej Baran, Matej Regec , Mário Regec, Sofia Petra Krišáková, Zuzana Rušinová, Dalibor Kafka
MO - úspešní riešitelia: Dalibor Kafka, Tímea Regecová
Pytagoriáda: úspešní riešitelia- Lucia Majerčáková, lenka Drienovská, Jakub Mráz,Timea Regecová, Jana Kromková, Dalibor Kafka, Sofia Petra Krišáková
Putovná sova - už po niekoľký raz zemiaková medaila 4. miesto
ONEJ : Eva Bizubová 3. miesto
CHO - obvodné kolo - Dalibor Kafka - úspešný riešiteľ
Hviezdoslavov Kubín- Lenka Kováčiková - 2. miesto na okresnej súťaži
Slávici z lavice - Lenka Kováčiková - 2. miesto
Majstrovstvá okresu v atletike: Ján Pisarčík a Katarína Semančíková - majstri okresu v hode kriketovou loptičkou
Majstrovstvá okresu vo futbale mladší žiaci a mladšie žiačky- majstri okresu
Strelecká súťaž : Jana Marhefková a Ján Dubiel - 1. miesto, Veronika Trebuňová 3. miesto, družstvo starších žiakov aj žiačok skončili na 1. mieste, mladší žiaci majú 3. miesto.
september - jún: program, vystúpenia na uvítaní detí do života aj prijatí jubilantov pánom primtorom
október - Európsky deň rodičov a školy,
Prvácka cechovačka spojená s ochutnávkou jedál a programom pre starých rodičov
program pre starkých v DOS aj na stretnutie s dôchodcami
december: triedne vianočné besiedky za účasti rodičov
apríl:sadenie prváckeho stromčeka
máj, program ku Dňu matiek
jún: spoločná školská akadémia, záver programu patril už tradične našim odchádzajúcim deviatakom.
V školskom roku 2012/2013 pokračujeme v aktivitách, ktoré sme začali projektom Zdravá škola, Projektom cezhraničnej spolupráce aj projektom v knižnici. Začali sme Projekt o histŕii pltníctva na Dunajci, ktorý ralizuje SP v Sromovciach Nižných a naša škola sa podieľa na spolurealizácii ako zahraničný partner. Ukončenie projektu je plánované na maec 2014.
V rámci protidrogových aktivít realizovali žiaci 1. stupňa projekt s hasičmi a žiaci 5. ročníka realizovali projekt Správaj sa normálne s príslušníkmi Polície.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2.12.2003
Druh inšpekcie: tematická
Škola má počítačovú učebňu,jazykovú učebňu, multifunkčnú učebňu, ktorá je aj kmeňovou triedou, dve učebne s interaktívnymi tabuľami a dataprojektormi, učebňu na ŠPD - kuchynku a šiciu učebňu, dielne -kovo, drevo, elektro, učebňu výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, školský pozemok a skleník. Priebežne dokupujeme učebné pomôcky, dopĺňame knižniný fond.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov
normatívne finančné prostriedky od 01.09.2012do 31.12.2012 ......148 075,00€
normatívne finančné prostriedky od 01.01.2013 do 30.06.2013 ...... 236 005,20€
2. Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy boli prijaté vo výške 13 765,56€. Finančné prostriedky boli použité na krúžkovú činnnosť žiakov (odmeny na základe dohôd o pracovnej činnosti a predvádzka krúžkov)
3. Iné finančné prostriedky získané podľa osobitných predpisov - vlastné príjmy za poskytnutie priestorov telocvične vo výške 1106,56 €
Základná škola poskytuje žiakom zákldné vzdelanie, našim cieľom je pripraviť žiakoa na budúce vzdelávanie a v manuálnych zručnostiach aj na život V rámci reformy školstva sme využili dotácie hodín na profiláciu školy, naše heslo zne ..učíme pre život..., čo je v súlade aj s koncepiou školy a hlavným cieľom, aby sme boli Škola učiaca pre život.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky - silné stránky:
Ľudský potenciál:
- 100% kvalifikovanosť kolektívu
- schopnosť a ochota kolektívu tímovo pracovať
- ochota podieľať sa na projektoch
- dobré medziľudské vzťahy
-ochota vzdelávať sa
- počítačová gramotnosť, komunikatívnosť
- učiteľ anglického jazyka aj učiteľky nemeckého jazyka, ktoré si doplnili kvalifikáciu pre 1. stupeň
Materiálové vybavenie
- 2 počítačové triedy
- počítače v zborovni, kabinete výchovnej poradkyne
- mlečne desiaty,, prídavok ovocia k obedu, pitný režim
- samostatná trieda a herňa ŠKD, telocvičňa
- dobre vybavená školská knižnica
- jazyková učebňa
- dve interaktívne zabule
- 5 dataprojektorov
Ostatné faktory
- dobrá spolupráca s rodičmi
- neformálne stretnutia rodičov a učiteľov
- dodržiavanie tradícií školy- vianočná besiedka, vianočné trhy, školská akadémia, Zamagurské športové hry, Kostelničákov ornament
- bohatá ponuka záujmovej činnosti
Nedostatky: aj napriek snahe nedosahujeme také úspechy a výsledky, ako b y sme chceli.
Žiaci po ukončeni školskej dochádzky v našej škole pokračujú na výberovýh školách.
Gymnáziá 7
Umelecké školy 1
Zdravotnícke školy 2
Poľnohospodárske, lesnícke SOŠ 1
Ekonomické, obchodné SOŠ 7
Pedagogické školy 0
Technické, dopravné SOŠ 7
SOŠ ostatné 18
Praktické školy, OU 0
Pracovný pomer 0
Pokračujú na ZŠ v 9. ročníku 2
ŽIACI SPOLU 43
Škola vytvára priaznivé psychohygienické podmienky pre prácu pedagógov, žaikov a ostatných zamestnancov školy. Dodržiavame podmienky tvorby rozvrhu hodín aj dĺžky prestávok.
Žiaci školy majú možnosť zapájať sa do voľnočasových aktivít, ktoré organizujeme prostredníctvom CVČ Šťastenko, ktoré je súčasťou školy. Podrobný zoznamkrúžk,v je v správe CVČ.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí | Počet skupín | Vedúci |
|---|---|---|---|
| Maľované vajíčko | 0 | ||
| Origami | 0 |
Rodičia aktívne spolupracujú so školou pri organizovaí MDD, zúčastňujú sa na triednych akciách, hlavne na 1. stupni, či už je to Prvácka cechovačka, vianočná besiedka, Deň matiek. Väčší záujem o svoje deti by mohli rodičia prejaviť využívaním konzultačných hodín v utorok od 14.00 hod.
Základná škola poskytuje priastory telocvične na rôzne športové podujatia, ponúkame verejnosti počítačovú učebňu a školskú knižnicu. Spolupracujeme s DOS a DD v Spišskej Starej Vsi, žiaci pripravujú program pre dôchodcov.
Vypracoval: Mgr. Anna Kromková
V Spišskej Starej Vsi, 25. septembra 2013
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa 26.9.2013.
Rada školy pri Spojenej škole v Spišskej Starej Vsi prerokovala predloženú správu na svojom zasadnutí dňa 26.9.2013.
Nemá k nej pripmienky:
Mgr. Anna Kafková , predsedníčka ŠR
Zriaďovateľ prijal správu dňa:
Powered by aSc EduPage