| Názov školy | Základná škola Spišská Stará Ves |
| Adresa školy | Štúrova 231 / 123, Spišská Stará Ves |
| Telefón | +421 52 4822367 |
| zs.ssv@zsstursnv.edu.sk | |
| Zriaďovateľ | Mesto Spišská Stará Ves |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Anna Kromková | 0911255959 | riaditelka231@gmail.com | |
| ZRŠ | Ing. Anna Mikulová | 0911288686 |
| Titl., priezvisko, meno | |
|---|---|
| predseda | Mgr. Anna Kafková |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Milada Krišáková |
| ostatní zamestnanci | Ing. Ján Bachleda |
| zástupcovia rodičov | Ing. František Furcoň |
| Ing. Miroslav Polaček | |
| Mária Matláková | |
| Jarmila Brežinová | |
| zástupca zriaďovateľa | Peter Minčík |
| Ján Depta | |
| Juraj Krempaský | |
| Jozef Ovcarčík |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-4. roč + ŠKD | Mgr. Milada Krišáková | ||
| PK jazykov | Mgr. Beáta Švienta | SJL, NJ,D | |
| PK prír.predm. | Ing. Viera Frankovská | P,Pp,CH,Pr,Z | |
| PK M-F-Tp-I | Mgr.Helena Výrosteková | M,F,Tp,I | |
| PK výchovy | Mgr. Ľudmila Valkovská | Hv,Tv,Ov,Vv,Nv | |
| PK triednych učiteľov | Mgr. Anna Kafková | triedni učitelia 4.-9.roč. |
Počet žiakov školy: ku koncu školského roka 344
Počet tried: 17
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 17 | |
| počet žiakov | 23 | 36 | 42 | 44 | 47 | 38 | 47 | 35 | 32 | 344 | počet na konci šk.roka |
| z toho ŠVVP | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 | 4 | 6 | 5 | 5 | 33 | žiaci ŠVVP + integr. |
| z toho v ŠKD | 20 | 23 | 11 | 11 | 3 | 4 | 0 | 0 | 0 | 72 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2009: súčet 38 detí,/ počet dievčat 20
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2009: súčet 40 / počet dievčat 21
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 2/ počet dievčat 0
Ukončenie školskej dochádzky v ZŠ k 30.6.2009 - žiakov 35
z toho 30 žiakov v deviatom ročníku. na maturitné odbory SŠ išlo 19 žiakov, 11 žiakov je v učebných odboroch.
Všetci žiaci deviateho ročníka boli prijatí na vybrané školy,- úspešnosť 100%
Gymnázium Spišská Stará Ves -3
Hotelová akadémia Kežmarok 2
Obchodná akadémia s telesným postihnutím Košice - 1 žiačka, Stará Ľubovňa - 1
SPŠ Poprad 1
SPŠ Košice -1
SOŠ Garbiarska, Kežmarok - 1
Kušnierska, Kežmarok -1
Kukučínova, Poprad - 3
Elektrotechnická Poprad- Matejovce -1
Svit - 1
Jarmočná, Stará Ľubovňa - 1
Horný Smokovec - 1
SOŠ Kušnierska, Kežmarok -4
Garbiarska, Kežmarok - 5
Súkromná Poprad ,SNP- 1
Okružná, Poprad -1
Horný Smokovec -1
Dvojročné študijné odbory pre nižšie končiacich žiakov SOŠ ,Kušnierska, Kežmarok - 5
| Trieda | BIO | DEJ | FYZ | GEO | HUV | CHEM | MAT | ||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,61 | ||||||||||||||
| 2.A | 1,7 | ||||||||||||||
| 2.B | 1,56 | ||||||||||||||
| 3.A | 1,59 | ||||||||||||||
| 3.B | 1,89 | ||||||||||||||
| 4.A | 1,83 | ||||||||||||||
| 4.B | 2,14 | ||||||||||||||
| 5.B | 2 | 2 | 2,04 | 1,13 | 2,42 | ||||||||||
| 5.A | 2,3 | 2,35 | 2,48 | 1,09 | 2,52 | ||||||||||
| 6.A | 2,44 | 3,17 | 2,29 | 2,67 | |||||||||||
| 6.B | 2,7 | 2 | 2 | 2,4 | |||||||||||
| 7.A | 2,63 | 2,67 | 1,42 | 2,79 | |||||||||||
| 7.B | 2,52 | 2,52 | 1,48 | 2,7 | |||||||||||
| 8.A | 3,15 | 2,95 | 2,2 | 2,65 | 3,6 | ||||||||||
| 8.B | 3,07 | 3,2 | 2,13 | 3,07 | 3,13 | ||||||||||
| 9.A | 2,72 | 2,28 | 2 | 2,56 | 2,94 | ||||||||||
| 9.B | 3,21 | 2,71 | 2,29 | 3,07 | 3,71 |
| Trieda | NEJ | OBV | PRR | PRI | PRO | REV | SJL | SPV | SPR | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 1,52 | 1,78 | 1 | ||||||||||||
| 2.A | 1 | 1,75 | 1 | ||||||||||||
| 2.B | 1,39 | 1,56 | 1 | ||||||||||||
| 3.A | 1,41 | 1,55 | 1 | ||||||||||||
| 3.B | 1,78 | 1,94 | 1 | ||||||||||||
| 4.A | 1,26 | 1,59 | 1 | ||||||||||||
| 4.B | 1,33 | 1,95 | 1 | ||||||||||||
| 5.B | 2 | 2,25 | 1,33 | 2,21 | 1,33 | 1,13 | |||||||||
| 5.A | 2,7 | 2,17 | 1,17 | 2,26 | 1,3 | 1,09 | |||||||||
| 6.A | 3,29 | 2,61 | 2,83 | 2,28 | 1 | ||||||||||
| 6.B | 2,58 | 2,35 | 2,4 | 2,25 | 1 | ||||||||||
| 7.A | 3 | 2,04 | 2,58 | 2,88 | 1,13 | ||||||||||
| 7.B | 2,43 | 2,3 | 2,52 | 2,65 | 1,13 | ||||||||||
| 8.A | 3,35 | 2,7 | 1,95 | 2,95 | 1,4 | ||||||||||
| 8.B | 3 | 2,67 | 2,33 | 2,87 | 1,4 | ||||||||||
| 9.A | 2,31 | 2,22 | 2,22 | 2,39 | 1,22 | ||||||||||
| 9.B | 2,79 | 2,5 | 2,86 | 2,86 | 1,5 |
| Trieda | TCHV | TEC | TEV | TŽP | TVP | VLA | VYV | ZEM | ||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | ||||||||||||
| 2.A | ||||||||||||
| 2.B | ||||||||||||
| 3.A | 1,27 | |||||||||||
| 3.B | 1,17 | |||||||||||
| 4.A | 1,74 | |||||||||||
| 4.B | 1,86 | |||||||||||
| 5.B | 1,17 | 1 | 1,04 | 1,63 | 1,04 | |||||||
| 5.A | 1,35 | 1,09 | 1,09 | 1,26 | 1,13 | |||||||
| 6.A | 1,72 | 1 | 1,53 | 2,83 | ||||||||
| 6.B | 1 | 1 | 1,25 | 2,6 | ||||||||
| 7.A | 1,21 | 1 | 1,13 | 2,5 | ||||||||
| 7.B | 1,26 | 1,13 | 1,17 | 2,43 | ||||||||
| 8.A | 1,75 | 1,05 | 1,4 | 3,15 | ||||||||
| 8.B | 1,47 | 1,21 | 2,07 | 3,27 | ||||||||
| 9.A | 1 | 1 | 1,78 | 2,5 | ||||||||
| 9.B | 1,5 | 1,08 | 2,43 | 3 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 21 | 2 | 0 |
| 2.A | 20 | 19 | 1 | 0 |
| 2.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 3.A | 22 | 22 | 0 | 0 |
| 3.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 4.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 4.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 5.B | 24 | 22 | 2 | 0 |
| 5.A | 23 | 22 | 1 | 0 |
| 6.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 6.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 7.A | 24 | 23 | 1 | 0 |
| 7.B | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 8.A | 20 | 18 | 2 | 0 |
| 8.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 9.A | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 9.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 1391 | 1391 | 0 | |||
| 2.A | 20 | 1110 | 55,50 | 1110 | 55,50 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 18 | 826 | 45,89 | 826 | 45,89 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 22 | 1210 | 55,00 | 1210 | 55,00 | 0 | 0,00 |
| 3.B | 18 | 1317 | 73,17 | 1307 | 72,61 | 10 | 0,56 |
| 4.A | 23 | 1251 | 54,39 | 1251 | 54,39 | 0 | 0,00 |
| 4.B | 21 | 1522 | 72,48 | 1522 | 72,48 | 0 | 0,00 |
| 5.B | 24 | 1682 | 70,08 | 1493 | 62,21 | 189 | 7,88 |
| 5.A | 23 | 934 | 40,61 | 918 | 39,91 | 16 | 0,70 |
| 6.A | 18 | 947 | 52,61 | 947 | 52,61 | 0 | 0,00 |
| 6.B | 20 | 1123 | 56,15 | 1123 | 56,15 | 0 | 0,00 |
| 7.A | 24 | 1766 | 73,58 | 1760 | 73,33 | 6 | 0,25 |
| 7.B | 23 | 2322 | 100,96 | 2227 | 96,83 | 95 | 4,13 |
| 8.A | 20 | 1328 | 66,40 | 1289 | 64,45 | 39 | 1,95 |
| 8.B | 15 | 1940 | 129,33 | 1928 | 128,53 | 12 | 0,80 |
| 9.A | 18 | 1745 | 96,94 | 1708 | 94,89 | 37 | 2,06 |
| 9.B | 14 | 1718 | 122,71 | 1567 | 111,93 | 151 | 10,79 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 30 | 45,7 | percentil 5,8 |
| Monitor MAT | 30 | 41,2 | percentil 16,6 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 17 |
| Základný variant | 2 | 2 | 4 | |||||||
| Prírodovedný variant | 2 | 2 | 4 | |||||||
| Variant 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Etická výchova | 2 | 1 | 1 |
| Informatika | 6. | 2 | 1 |
| Informatika | 7. | 2 | 1 |
| Cvičenia zo SJ | 9. | 2 | 1 |
| Cvičenia z M | 9. | 2 | 1 |
| Chemické praktiká | 9. | 1 | 2 |
Časovú dotáciu rozširujúcich hodín sme použili na posilnenie predmetov matematika a slovenský jazyk v 8. ročníku.
V rámci reformných ročníkov . sme časovú dotáciu hodín ŠkVP v 1. ročníku použili na posilnenie predmetov M, SJ, VYV a na predmety pohybová výchova a regionálna výchova.
V 5. ročníku sme posilnilili M a BIO, a vytvorili sme predmety tvorivé písanie, regionálma výchova, spoločenská výchova, tvorba životného prostredia a technika.
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | 0 | 0 |
| Prvého ročníka | 1 | 23 | 1 |
| Bežných tried | 16 | 321 | 22 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 17 | 344 | 23 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 27 | 13 | 27 | 13 |
| DPP | 0 | |||
| Znížený úväzok | 0 | |||
| ZPS | 0 | 0 | ||
| Na dohodu | 1 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 27 | 27 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 2 | 0 | 2 |
| spolu | 0 | 29 | 31 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne | počet percent z počtu |
|---|---|---|---|
| 7.A,B chl. | telesná výchova | 4 | 0,2 |
| 5.A,B,8.B,9.A,B | výtvarná výchova | 7 | 0,7 |
| 5.A,B | dejepis | 2 | 0,25 |
| 6.A,B,7.A | fyzika | 6 | 0,375 |
| spolu | 19 | 0,34 |
.
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| etická výchova | 1 | 0 |
Úspechy v postupových súťažiach (okresné kolo):
vedomostné súťaže:
Pytagoriáda: úspešní riešitelia: P3 - Matúš Semančík 5. miesto,Maroš Plavec 6. miesto
P4 - Lenka Drienovská 11. miesto, Janka Marhefková 14. miesto
P5 - Roman Čmil 11. miesto, Dalibor Kafka 6. miesto,
P7 - Ľubomír Regec 4. miesto
Chemická olympiáda - Dávid Mašlonka 4. miesto, Dominika Budziňáková 6. miesto.
Regionálna súťaž o Pieninách - historická časť 3.miesto Barčáková, kresba 2.miesto Gašparovič, prírodopisná časť Chochoľáková 2. miesto, Križanová 7. miesto
Súťaž o 2. svetovej vojne a SNP - 1. ročník - diplom za účasť, súťažilo 3- členné družstvo ( Tomáš Furcoň, Dominika Budziňáková, Ivan Živčák)
športové súťaže
Majstrovstvá okresu v stolnom tenise - družstvo chlapcov- 3. miesto
F.Knapik, M.Bizub, M.Pišta
dievčatá 4. miesto - Dulebová Lucia, Vnenčáková Lucia, Grichová Bernadeta, Krempaská Gabriela.
Cezpoľný beh Vrbov - chlapci - 7. miesto družstiev, dievčatá 12. miesto družstiev
Stolnotenisový turnaj Sromowce Wyžne Matej Pišta -8., Peter Vnenčák - 10., Bernadeta Grichová - 10, Lucia Vnenčáková 11.
Okresné kolo v basketbale -dievčatá - 4. miesto (Grichová Bernadeta, Dulebová Lucia, Vnenčáková Lucia, , Krempaská Gabriela, Doblejová Monika, Ovšonková Lívia, Vnenčáková Lucia, Bancíková Gabriela, Mašlonková Ľudmila, Čmilová Katarína, Gallyová Viktória)
Hokejbalový turnaj - 5. miesto v okrese ( Róbert Plavec, Jozef Čarnogurský, Andrej Matlák, Matej Pišta, Patrik Brejčák, Filip Knapík, Ivan Papson, Dávid Lach, Tomáš Chmura, Marek Papson, Andrej Kostka)
Majstrovstvá okresu v minifutbale - mladší žiaci - 3. miesto v okrese ( Matej Pišta, Tomáš Chmura, Dávid Lach, Marek Papson, Filip Semančík, Adrián Budzák, Dušan Žemba, Milan Zibura, Peter Vnenčák, Matúš Smoleňák)
starší žiaci - 2. miesto v okrese (Filip Knapík, Andrej Kostka, Miroslav Babiak, Róbert Plavec, Ivan Papson, Matúš Bizub, Karol Kmeč, Ján Musala, Michal papson, Dávid, Bolcár)
Majstrovstvá okresu v atletike- dievčatá 9. miesto, chlapci 10. miesto
Medzinárodný beh Pieniny 2009 - Matúš Smoleňák 4., Gabriela Bolcárová 6.,Anton Bolcár 12., Andrej Bolcár 24.
Zamagurské športové hry 2009
Gabriela Bolcárová - diaľka 2., 60 m -1., 400 m -1.
Andrej Matlák - diaľka -1., 60 m - 3.
Andrej Kostka - diaľka 3., kriket 1.
Michaela Gvožiaková - 60 m - 2.
David Lach - 60 m - 2.
Matúš Smoleňák 800 m - 1.
volejbal dievčatá - 2. miesto, chlapci- 2. miesto
október - Európsky deň rodičov a školy : Deň otovrených dvrerí, rodičia mali možnosť navštíviť vyučovacie hodiny, pozrieť si počítačovú miestnosť, školskú knižnicu , školskú jedáleň, zorganizovali smei Prvácku cechovačku spojenú s ochutnávkou jedál a programom pre starých rodičov
december: vianočné besiedy si organizovali triedy za účasti rodičov
máj, jún: podujatia ku Dňu matiek a ku Dňu otcov - triedy ogranizovali stretnutia s rodičmi.
jún: školská akadémia, na,ktorej sme prezentovali svoju činnosť. Záver programu patril už tradične našim odchádzajúcim deviatakom.
V máji sme zorganizovali Zamagurské športové hry pre starších žiakov a Malý zamagurský olympionik pre žiakov 1. stupňa. Súťažilo sa v školskom areáli a svoje deti prišli povzbudiť aj rodičia.
1. jún bol spoločnou akciou Škola a rodičia deťom.
V školskom roku 2008/ 2009 znovu sme podali niekoľko žiadostí na projekty. Nie všetky boli úspešné a podporené.
Ľudia pre stromy - nepodporený
Vzdelávanie - Premena tradičnej školy na modernú - neúspešný
.
Projekt E - vzdelávanie pre žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia - podporený sumou 6 962,-€, aktivity budú realizované do decembra 2009.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2.12.2003
Druh inšpekcie: tematická
Na zabezpečenie výchovno - vzdelávacieho procesu by sme potrebovali inovovať učebné pomôcky, boli by potrebné ďalšie špeciálne učebne. Škola má počítačovú učebňu,jazykovú učebňu, multifunkčnú učebňu, ktorá je aj kmeňovou triedou, učebňu na ŠPD - kuchynku a šiciu učebňu, dielne -kovo, drevo, elektro, učebňu výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, školský pozemok a skleník.
Porebujeme špeciálnu učebňu na vyučovanie slovenského jazyka , chémie, fyziky, matematiky a ďalších predmetov. Z priestorových dôvodov to nie je možné, ale ani pomôcky nie sú dostačujúce.Veríme, že v blízkej budúcnosti budú vhodné výzvy, aby sme si aj takéto učebne mohli zriadiiť.
Školská budova má 47 rokov,1.7.2009 sme začali rekonštrukciu hlavnej budovy. Prostriedky sme mali z eurofondov a spoluúčasť zriaďovateľ -Mesto Spišská Stará Ves.. Zateplili sme budovu, urobili sme rekonštrukciu elektroinštalácie, vymenili svietidlá v triedach, rekonštruovala sa strecha. Rekonštrukciou prešli aj toalety,parketová podlaha , urobili sa nové stierky a maľby stien.
Zakúpili sme nový výškovo nastaviteľný nábytok pre piatakov a siedmakov, takže už kompletné tri ročníky majú nový nábytok - lavice a stoličky, do všetkých tried sa kúpili nové skrine a učiteľská stolička.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov : 11 759 000,-Sk
2.Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít . 257 000,-Sk
použité na materiálne zabezpečenie činnosti krúžkov 101 350,- Sk
a na ohodnotenie vedúcich krúžkov 155 650,-Sk
Ciele koncepčného zámeru školy sa riebežne plnia, v rámci reformy školstva sme využili dotácie hodín na profiláciu školy, naše heslo zne ..učíme pre život..., čo je v súlade aj s koncepiou školy. V máji 2009 bolo výberové konanie na riaditeľa školy, riaditeľka predložila koncepciu rozvoja školy na roky 2009-2014.
Cieľmi, ktoré sú v súlade s koncepciou školy na roky 2009-2014, chceme vystupovať ako
-Škola tretieho tisícročia
-Škola poskytujúca kvalitné vzdelávanie
-Škola otvorená pre všetkých
-Škola presadzujúca a realizujúca humánno-tvorivé metódy vyučovania
-Škola s vytvorenými podmienkami na získavanie kľúčových kompetencií žiakov
-Škola radosti, tvorivosti
-Škola - inštitúcia s estetickým pracovným prostredím
-Škola bez agresivity a intolerancie
-Škola poskytujúca vzdelanie nielen žiakom nadaným, ale aj vyžadujúcim osobitnú starostlivosť
-Škola projektových tímov a projektových aktivít
-Škola hrdá na svoju identitu
-Škola učiaca pre život
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky - silné stránky:
Ľudský potenciál:
- 100% kvalifikovanosť kolektívu
- schopnosť a ochota kolektívu tímovo pracovať
- ochota podieľať sa na projektoch
- dobré medziľudské vzťahy
-ochota vzdelávať sa
- počítačová gramotnosť, komunikatívnosť
Materiálové vybavenie
- počítačová miestnosť 1. kontaktu s počítačom pre žiakov 1. stupňa,
- dobre vybavená počítačová miestnosť
- počítače v zborovni, kabinete výchovnej poradkyne
- mlečne desiaty,, prídavok ovocia k obedu, pitný režim
- samostatná trieda a herňa ŠKD, telocvičňa
- dobre vybavená školská knižnica
-jazyková učebňa
Ostatné faktory
- dobrá spolupráca s rodičmi
- neformálne stretnutia rodičov a učiteľov
- dodržiavanie tradícií školy- vianočná besiedka, vianočné trhy, školská akadémia, Zamagurské športové hry, Kostelničákov ornament
- bohatá ponuka záujmovej činnosti
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
nedarí sa nám zabezpečiť vyučovanie ďalšieho cudzieho jazyka, konkrétne angličtiny, pretože nemáme kvalifikovaného pedagóga.
Návrh opatrení: Motivovať mlašie členky nášho kolektívu na štúdium anglického jazyka.
Žiaci po ukončeni školskej dochádzky v našej škole pokračujú na výberovýh školách,v tomto školskom roku do pracovného pomeru neodchádzali ani žiaci končiaci v nižších ročníkoch.
Škola vytvára priaznivé psychohygienické podmienky pre prácu pedagógov, žaikov a ostatných zamestnancov školy.
Žiaci sa mali možnosť zapájať do krúžkovej činnosti, krúžky viedli učitelia ZŠ.
| Názov záujmového krúžku |
|---|
| Živá príroda |
| Čítame v Knihuľkove |
| Druhácke všeličo |
| Fifík |
| Futbalový |
| Hravá škola |
| Hravý prvák |
| Hudobné všeličo |
| Internetové popoludnia |
| Klub šiestakov |
| Maľované vajíčko |
| Maškrtné jazýčky |
| Matematika |
| Matematika hrou |
| Mladý záchranár CO |
| Origami |
| Pestovanie izbových rastlín |
| Počítačový |
| Pohybové hry |
| Poskytovanie prvej pomoci |
| Praktická matematika |
| Prečo ne/mám rád slovenčinu |
| Prvácke hlavolamy |
| S nemčinou do sveta |
| Stolnotenisový |
| Šikovníček |
| Triedne všeličo |
| Tvorivá dielňa |
| Volejbalový |
Spolupráca s rodičmi je primeraná. Žiaľ, aj napriek tomu, že majú možnosť individuálnej konzultácie s vyučujúcimi každú stredu do 15.15 hod. , len málo rodičov túto možnosť využíva.
Rodičia aktívne spolupracujú so školou pri organizovaí MDD, zúčastňujú sa na triednych akciách, hlavne na 1. stupni, či už je to Prvácka cechovačka, vianočná besiedka, Deň matiek.
Spolupráca školy a verejnosti spočíva v poskytovaní priestorov telocvične na rôzne športové podujatia, ponúkame verejnosti počítačovú učebňu a školskú knižnicu. Spolupracujeme s DOS a DD v Spišskej Starej Vsi, žiaci pripravujú program pre dôchodcov.
Dobrá je aj spolupráca s CVČ Šťastenko v Spišskej Starej Vsi aj s MsKS a mestskou knižnicou.
Vypracoval: Mgr. Anna Kromková
V Spišskej Starej Vsi 14. októbra 2009
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa:
Rada školy pri ZŠ v Spišskej Starej Vsi bola oboznámená so správou a konštatuje, že správa je vypracovaná podľa metodiky a podľa Vyhlášky MŠ SR 9/2006 Z.z..
Rada školy nemá k správe pripomienky.
Mgr. Anna Kafková
predsedníčka ŠR
Zriaďovateľ prijal správu dňa: 29.10.2009
Powered by aSc EduPage