| Názov školy | Základná škola Spišská Stará Ves |
| Adresa školy | Štúrova 231, 061 01 Spišská Stará Ves |
| Telefón | +421 52 4822367 |
| zs.ssv@zsstursnv.edu.sk | |
| Zriaďovateľ | Mesto Spišská Stará Ves |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Anna Kromková | 0911255959 | riaditelka231@gmail.com | |
| ZRŠ | Ing. Anna Mikulová | 0911288686 |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Anna Kafková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Milada Krišáková | |
| ostatní zamestnanci | Ing. Ján Bachleda | |
| zástupcovia rodičov | Gabriela Chmurová | |
| Ing. Miroslav Polaček | ||
| Mária Matláková | ||
| Jarmila Brežinová | ||
| zástupca zriaďovateľa | Peter Minčík | |
| Ján Depta | ||
| Juraj Krempaský | ||
| za CVČ | Jaroslav Michna |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-4. roč + ŠKD | Mgr. Milada Krišáková | ||
| PK jazykov | Mgr. Beáta Švienta | SJL, NJ,D | |
| PK prír.predm. | Ing. Viera Frankovská | P,Pp,CH,Pr,Z | |
| PK M-F-Tp-I | Mgr.Helena Výrosteková | M,F,Tp,I | |
| PK výchovy | Mgr. Ľudmila Valkovská | Hv,Tv,Ov,Vv,Nv | Ev sa v tomto roku nevyučuje |
| PK triednych učiteľov | Mgr. Anna Kafková | triedni učitelia 4.-9.roč. |
Počet žiakov školy: ku koncu školského roka 393
Počet tried: 18
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 18 | |
| počet žiakov | 37 | 41 | 46 | 45 | 39 | 46 | 33 | 37 | 48 | 372 | počet na konci šk.roka |
| z toho ŠVVP | 0 | 4 | 2 | 3 | 4 | 5 | 5 | 7 | 1 | 31 | žiaci ŠVVP + integr. |
| z toho v ŠKD | 22 | 20 | 14 | 10 | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 74 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2008: súčet 21 detí,/ počet dievčat 12
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2008: súčet 21 / počet dievčat 12
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 42/ počet dievčat 0
Ukončenie školskej dochádzky v ZŠ k 30.6.2008 - 59 žiakov
Školskú dochádzku ukončilo 51 žiakov, z toho 31 pokračuje v štúdiu na maturitných školách a odboroch, 17 žiakov je v učebných odboroch a 1 žiačka pokračuje v praktickej škole 2 žiaci sú v pracovnom pomere- končiaci v nižšom ročníku.
Zo 4.ročníka odišlo študovať do osemročného gymnázia 8 žiakov.
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prijatí | 8 | 7 | 17 | 24 | 1 | 57 |
| % úspešnosti | 100% |
| Trieda | MZ | AJ | CvM | CvSj | D | Eko | F | HV | CH | Chp | I | M | NV | NJ | OV |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||||||
| 1.B | |||||||||||||||
| 2.A | 1,67 | ||||||||||||||
| 2.B | 1,71 | ||||||||||||||
| 3.A | 1,65 | ||||||||||||||
| 3.B | 1,82 | ||||||||||||||
| 4.A | 1,83 | ||||||||||||||
| 4.B | 2,14 | ||||||||||||||
| 5.A | 2,68 | 1,67 | 2,74 | 3 | |||||||||||
| 5.B | 2,05 | 1,15 | 2,25 | 2 | |||||||||||
| 6.A | 2,58 | 3,04 | 1,33 | 2,54 | 2,79 | 1,88 | |||||||||
| 6.B | 2,77 | 3,09 | 1,27 | 2,77 | 2,59 | 2,18 | |||||||||
| 7.A | 2,74 | 3,16 | 1,61 | 3,42 | 3,06 | 2,28 | |||||||||
| 7.B | 2,93 | 2,71 | 1,93 | 2,93 | 3 | 2,43 | |||||||||
| 8.A | 2,7 | 2,65 | 1,65 | 2,67 | 3,05 | 2,89 | 2,6 | ||||||||
| 8.B | 3,18 | 3,06 | 2,59 | 2,88 | 3,76 | 3,35 | 3 | ||||||||
| 9.A | 2,83 | 2,42 | 1,96 | 2,96 | 2,58 | 3,08 | 2,33 | ||||||||
| 9.B | 3,29 | 2,96 | 1,83 | 3,29 | 3,08 | 3 | 2,96 |
| Trieda | Pir | PV | Pr | P | Ppo | Prv | SJL | Spr | TchV | Tv | Vl | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||||
| 1.B | |||||||||||||
| 2.A | 1,25 | 1,75 | 1 | ||||||||||
| 2.B | 1,41 | 1,76 | 1,06 | ||||||||||
| 3.A | 1,57 | 1,65 | 1,09 | 1,7 | |||||||||
| 3.B | 1,55 | 1,5 | 1,05 | 1,64 | |||||||||
| 4.A | 1,5 | 1,92 | 1,04 | 1,54 | |||||||||
| 4.B | 2,05 | 1,86 | 1,19 | 2,43 | |||||||||
| 5.A | 2,79 | 2,74 | 1,21 | 1,28 | 1,11 | 1,32 | 3,11 | ||||||
| 5.B | 2,5 | 2,05 | 1 | 1 | 1,05 | 1 | 2,4 | ||||||
| 6.A | 2,25 | 2,58 | 1,21 | 1 | 1 | 1 | 2,54 | ||||||
| 6.B | 2,23 | 2,59 | 1,23 | 1,18 | 1,14 | 1,18 | 2,5 | ||||||
| 7.A | 2,11 | 2,84 | 1,05 | 1,16 | 1,11 | 1,11 | 2,74 | ||||||
| 7.B | 1,86 | 2,5 | 1 | 1 | 1,31 | 1,14 | 2,86 | ||||||
| 8.A | 2,4 | 2,35 | 1,15 | 1,33 | 1,07 | 1,5 | 2,95 | ||||||
| 8.B | 3 | 3,06 | 1,47 | 1,35 | 1,29 | 1,53 | 3 | ||||||
| 9.A | 2,33 | 2,58 | 1,04 | 1,13 | 1 | 1 | 2,25 | ||||||
| 9.B | 2,92 | 2,79 | 1,04 | 1,17 | 1,04 | 1 | 2,46 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 19 | 19 | 0 | 0 |
| 1.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 2.A | 24 | 22 | 2 | 0 |
| 2.B | 17 | 17 | 0 | 0 |
| 3.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 3.B | 22 | 21 | 1 | 0 |
| 4.A | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 4.B | 16 | 16 | 0 | 0 |
| 5.A | 18 | 16 | 1 | 1 |
| 5.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 6.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 6.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| 7.A | 18 | 17 | 1 | 0 |
| 7.B | 14 | 14 | 0 | 0 |
| 8.A | 20 | 18 | 2 | 0 |
| 8.B | 16 | 14 | 2 | 0 |
| 9.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 9.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 19 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 1.B | 18 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 24 | 1692 | 70,50 | 1692 | 70,50 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 17 | 1206 | 70,94 | 1191 | 70,06 | 15 | 0,88 |
| 3.A | 23 | 1203 | 52,30 | 1203 | 52,30 | 0 | 0 |
| 3.B | 22 | 1418 | 64,45 | 1418 | 64,45 | 0 | 0,00 |
| 4.A | 21 | 1360 | 64,76 | 1345 | 64,05 | 15 | 0,71 |
| 4.B | 16 | 1455 | 90,94 | 1394 | 87,13 | 61 | 3,81 |
| 5.A | 18 | 1481 | 87,12 | 1394 | 82,00 | 87 | 5,12 |
| 5.B | 20 | 1249 | 62,45 | 1249 | 62,45 | 0 | 0,00 |
| 6.A | 24 | 2105 | 87,71 | 2105 | 87,71 | 0 | 0,00 |
| 6.B | 22 | 2073 | 94,22 | 1994 | 90,63 | 79 | 3,59 |
| 7.A | 18 | 1248 | 69,33 | 1248 | 69,33 | 0 | 0,00 |
| 7.B | 14 | 1543 | 110,21 | 1543 | 110,21 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 20 | 1534 | 76,70 | 1521 | 76,05 | 13 | 0,65 |
| 8.B | 16 | 2226 | 139,13 | 2174 | 135,88 | 52 | 3,25 |
| 9.A | 24 | 2347 | 97,79 | 2343 | 97,63 | 4 | 0,17 |
| 9.B | 24 | 2234 | 93,08 | 2227 | 92,79 | 7 | 0,29 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | Iný údaj o úspešnosti |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 48 | 44,3 | |
| Monitor MAT | 48 | 44,1 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 18 |
| Základný variant | 2 | 2 | 4 | |||||||
| Prírodovedný variant | 2 | 2 | 4 | |||||||
| Variant 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Informatika | 5. | 2 | 1 |
| Informatika | 6. | 2 | 1 |
| Informatika | 7. | 2 | 1 |
| Cvičenia zo SJ | 9. | 2 | 1 |
| Cvičenia z M | 9. | 2 | 1 |
| Chemické praktiká | 9. | 1 | 2 |
| Pestovanie izbových rastlín | 5.-7. | 1 | 1 |
Časovú dotáciun rozširujúcich hodín sme použili na posilnenie predmetov matematika a slovenský jazyk v 8. ročníku.
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | ||
| Prvého ročníka | 2 | 37 | 0 |
| Bežných tried | 18 | 335 | 31 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 18 | 372 | 31 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 26 | 13 | 26 | 13 |
| DPP | 0 | |||
| Znížený úväzok | 0 | |||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 25 | 25 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 27 | 27 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne | počet percent z počtu |
|---|---|---|---|
| 6.A,B,9.A,B chl. | telesná výchova | 4 | |
| 7.A-9.B | výtvarná výchova | 6 | |
| 5.A,B | dejepis | 2 | |
| 6.A,B,7.A | fyzika | 6 | |
| 3.B | vlastiveda | 1 | |
| 3.A,B,4.A | pracovné vyuč. | 3 | |
| spolu | 21 | 0,02 |
Vzdelávanie zamestnancov bolo realizované prostredníctvom ponúk MC Prešov, absolvovali sme vzdelávanie - certifikovaný modul Komunikácia v počte 30 hodín, 21 pedagogických zamestnancov.
| Názov súťaže | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|
| Matematická olympiáda | K.Brejčáková,3. | |||
| Lesnícke dni | 1.m.-9.B | |||
| Biblia očami detí, výt,. | K.Kaňuková,2. | |||
| Prednes nem.poé.a pr. | D.Budzňáková,1. | 3. | ||
| Hokejbal | 1.m | 2.m | ||
| Stolný tenis | majstri okresu ch. | |||
| dievč.2. | ||||
| Atletika | ch.4. | |||
| diaľka B.Bolcárová 3 | ||||
| kriket G.Krempaská 3 |
Počas školského roka sme organizovali rôzne podujatia, ktorými sme prezentovali na verejnosti svoju činnosť.
október - Európsky deň rodičov a školy : bol to deň otovrených dvrerí, rodičia mali možnosť navštíviť vyučovacie hodiny, pozrieť si počítačovú miestnosť, školskú knižnicu , školskú jedáleň, zorganizovali sme i Prvácku cechovačku spojenú s ochutnávkou jedál a programom pre starých rodičov
december: vianočné besiedy si organizovali triedy za účasti rodičov
januárr: Fašiangová batôžková veselica v školskej jedálni. Zúčastnili sa na nej rodičia a kolektív zamestnancov školy. Mala veľmi popzitívny ohlas.
marec: spoločný deň učiteľov zamagurských škôl za účasti predsedov RZ
máj, jún: podujatia ku Dňu matiek a ku Dňu otcov - triedy ogranizovali stretnutia s rodičmi.
jún: školská akadémia, na k,ktorej sme prezentovali svoju činnosť. Záver programu patril už tradične našim odchádzajúcim deviatakom.
V máji sme zorganizovali Zamagurské športové hry pre starších žiakov a v júni Malý zamagurský olympionik pre žiakov 1. stupňa. Súťažilo sa v školskom areáli a svoje deti prišli povzbudiť aj rodičia.
1. jún bol spoločnou akciou Škola a rodičia deťom.
V školskom roku 2007/ 2008 sme podali niekoľko žiadostí na projekty. Nie všetky boli úspešné a podporené.
Elektronizácia školských knižníc - podporený sumou 100 000,-Sk, real. X.-XII./2008
Revitalizácia a elektronizácia školských jedální - pdporený sumou 100 000,-Sk
Ľudia pre stromy - nepodporený
Otvorená škola , oblasť IKT - nenáme informáciu o jeho posúdení
Školské ihriská - podporený sumou 80 000,-Sk, nedostatočný príspevok na plánovanú rekonštrukciu
Realizovali sme úlohy a aktivity z projektu INTERREG III A SR-PL, z ktorého škola mala finnančný príspevok 420 000,-Sk - 5% spoluúčasť.
Podali sme žiadosť aj na projekt Jazykové laboratóriá pre školy, ktorý bol úspešný a podporený sumou 290 000,-Sk. Aktivity budeme realizoavať do decembra 2008.
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2.12.2003
Druh inšpekcie: tematická
Na zabezpečenie výchovno - vzdelávacieho procesu by sme potrebovali inovovať učebné pomôcky, boli by potrebné ďalšie špeciálne učebne. Škola má zatiaš iba počítačovú učebňu, malú aj veľkú, učebňu na ŠPD - kuchynku a šiciu učebňu, dielne -kovo, drevo, elektro, učebňu výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, školský pozemok a skleník.
Učebňu na cudie jazyky vytvoríme do decembra 2008,porebujeme špeciálnu učebňu na vyučovanie slovenského jazyka , chémie, fyziky, matematiky a ´dalších predmetov. Z priestorových dôvodov to mie je možné, ale ani pomôcky nie sú dostačujúce.Veríme, že v blízkej budúcnosti budú vhodné výzvy, aby sme si aj takéto uččebne mohli zriadiiť.
Školská budova má 46 rokov, potrebuje už rekonštrukciu. Doteraz sa nám podarilo vymeniť 69 okien a 1 vchodové dvere. Na túto výmenu sme preinvestovali 975 000,-Sk Boli to mimorozpočtové prostriedky ZŠ, príspevok mesta a sponzorské dary.
Všetky učebne sú vymaľované z finančných prispevkov rodičov.
V 6.A a 3.B je renovovaná podlaha, ktorú realizoval firma pána Žembu.
6.A má triedu zariadenú novými lavicami a stoličkami, taktiež je v nej dataprojektor a počítačová technika, to sme zakúpili z projektu INTERREG. Trieda slúžia ako spoločenská miestnosť na aktivity projektu.
Potrebujeme zatepliť budovy,rekonštruovať elektroinštaláciu, rozvody a vymeniť svietidlá v triedach, opraviť strechy, rekonštruovať toalety, vymeniť podlahu v telocvični. Na rekonštrukciu takéhoto rozsahu budeme mať finančné prostriedky prostredníctvom zriaďovateľa z projektu.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov : 11 162 000,-Sk
2.Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít . 264 000,-Sk
použité na materiálne zabezpečenie činnosti krúžkov 99 150,- Sk
a na ohodnotenie vedúcich krúžkov 164 850,-Sk
Ciele koncepčného zámeru školy súvisiace s rekonštrukciou budovy sa riebežne plnia, konkrétne boli rozpracované v bode materiálno-technické podmienky.
Cieľ - ďalšie vzdelávanie pedagogickách zamestnancov:
absolvovali smei vzdelávanie modulu Komunikácia. Učitelia z týchto vzdelávaní získali certifikáty.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky - silné stránky:
Ľudský potenciál:
- 100% kvalifikovanosť kolektívu
- schopnosť a ochota kolektívu tímovo pracovať
- ochota podieľať sa na projektoch
- dobré medziľudské vzťahy
- počítačová gramotnosť, komunikatívnosť
Materiálové vybavenie
- počítačová miestnosť 1. kontaktu s počítačom pre žiakov 1. stupňa,
- dobre vybavená počítačová miestnosť
- počítače v zborovni, kabinete výchovnej poradkyne
- mlečne desiaty, jogurty, prídavok ovocia k obedu, pitný režim
- samostatná trieda a herňa ŠKD, telocvičňa
- dobre vybavená školská knižnica
Ostatné faktory
- dobrá spolupráca s rodičmi
- neformálne stretnutia rodičov a učiteľov
- sponzoprská pomoc rodičov a podnikateľov
- dodržiavanie tradícií školy- vianočná besiedka, vianočné trhy, školská akadémia, Zamagurské športové hry, Kostelničákov ornament
- bohatá ponuka záujmovej činnosti
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
nedarí sa nám zabezpečiť vyučovanie ďalšieho cudzieho jazyka, konkrétne angličtiny, pretože nemáme kvalifikopvaného pedagóga.
Návrh opatrení: Motivovať mlašie členky nášho kolektívu na štúdium anglického jazyka.
Žiaci po ukončeni školskej dochádzky v našej škole pokračujú na výberovýh školách, malé percento odchádza do pracovného pomeru. Sú to žiaci končiaci v nižších ročníkoch.
Škola vytvára priaznivé psychohygienické podmienky pre prácu pedagógov, žaikov a ostatných zamestnancov školy.
Voľnočasové aktivity organizuje aj koordinátorka protidrogovej činnosti.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí |
|---|---|
| Živá príroda | 27 |
| Angličtina | 18 |
| Čitateľský | 31 |
| Futbalový | 20 |
| Historický | 12 |
| Hravá škola | 18 |
| Relaxáčik | 12 |
| Internetové popoludnia | 47 |
| Klub piatakov | 24 |
| Šikovný druháčik | 23 |
| Maľované vajíčko | 16 |
| Maškrtné jazýčky | 31 |
| Matematický | 17 |
| Maxík - zábavná slovenčina | 17 |
| Nemčina | 13 |
| Origami | 22 |
| Počítačový | 27 |
| Pohybové hry | 30 |
| Prečo ne/mám rád slovenčinu | 15 |
| Stolný tenis | 17 |
| Prvácke všeličo | 21 |
| Štvrtácke hlavolamy | 22 |
| Volejbalový | 30 |
| Tanečný Dance Arts | 12 |
| Hudobné všeličo | 19 |
Spolupráca s rodičmi je primeraná. Žiaľ, aj napriek tomu, že majú možnosť individuálnej konzultácie s vyučujúcimi každú stredu do 15.15 hod. , len málo rodičov túto možnosť využíva.
Rodičia aktívne spolupracujú so školou pri organizovaí MDD.
Spolupráca školy a verejnosti spočíva v poskytovaní priestorov telocvične na rôzne športové podujatia, ponúkame verejnosti počítačovú učebňu a školskú knižnicu. Spolupracujeme s DOS a DD v Spišskej Starej Vsi, žiaci pripravujú program pre dôchodcov.
Dobrá je aj spolupráca s CVČ Šťastenko v Spišskej Starej Vsi aj s MsKS a mestskou knižnicou.
Vypracoval: Mgr. Anna Kromková
V Spišskej Starej Vsi 13. októbra 2008
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 15.10.2008
Rada školy pri ZŠ v Spišskej Starej Vsi bola oboznámená so správou a konštatuje, že správa je vypracovaná podľa metodiky a podľa Vyhlášky MŠ SR 9/2006 Z.z..
Rada školy nemá k správe pripomienky.
Mge. Anna Kafková
predsedníčka ŠR
Zriaďovateľ prijjal správu dňa: 16.10.2008
Powered by aSc EduPage