| Názov školy | Základná škola Spišská Stará Ves |
| Adresa školy | Štúrova 231, 061 01 Spišská Stará Ves |
| Telefón | +421 52 4822367 |
| zs.ssv@zsstursnv.edu.sk | |
| Zriaďovateľ | Mesto Spišská Stará Ves |
| Priezvisko, meno | Telefón | Služ. mobil | ||
|---|---|---|---|---|
| Riaditeľ | Mgr. Anna Kromková | 0911255959 | annakromkova@zoznam.sk | |
| ZRŠ | Ing. Anna Mikulová | 0911288686 | anna.mikulova@zoznam.sk |
| Titl., priezvisko, meno | Kontakt | |
|---|---|---|
| predseda | Mgr. Anna Kafková | |
| pedagogickí zamestnanci | Mgr. Milada Krišáková | |
| ostatní zamestnanci | Ing. Ján Bachleda | |
| zástupcovia rodičov | Ing. Dušan Rušin | |
| Peter Gallik | ||
| Mária Matláková | ||
| Ing.Slavomír Majerčák | ||
| zástupca zriaďovateľa | Ing. Miroslav Poláček | |
| Mgr. Vladimír Trulík | ||
| Juraj Krempaský | ||
| za CVČ | Ľudmilla Kostková |
| Názov MZ a PK | Vedúci | Zastúpenie predmetov | Poznámka |
|---|---|---|---|
| MZ 1.-4. roč + ŠKD | Mgr. Milada Krišáková | ||
| PK jazykov | Mgr. Beáta Švienta | SJL, NJ,D | |
| PK prír.predm. | Ing. Viera Frankovská | P,Ch,Pp,Pr | |
| PK M-F-Tp-I | Mgr.Helena Výrosteková | M,F,Tp,I | |
| PK výchovy | Mgr. Ľudmila Valkovská | Hv,Tv,Ov,Vv,Nv | Ev sa v tomto roku nevyučuje |
| PK triednych učiteľov | Mgr. Anna Kafková | triedni učitelia 4.-9.roč. |
Počet žiakov školy: ku koncu školského roka 393
Počet tried: 18
| Ročník: | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| počet tried | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 18 | |
| počet žiakov | 41 | 45 | 44 | 41 | 49 | 35 | 37 | 51 | 48 | 391 | počet na konci šk.roka |
| z toho ŠVVP | 4 | 1 | 4 | 3 | 5 | 6 | 7 | 1 | 2 | 33 | žiaci ŠVVP + integr. |
| z toho v ŠKD | 31 | 20 | 12 | 9 | 2 | 2 | 0 | 0 | 0 | 76 |
Počet zapísaných prvákov k 30.6. 2007: súčet 41 detí,/ počet dievčat 21
Skutočný počet žiakov 1.ročníka k 15.9.2007: súčet 37 / počet dievčat 19
Počet detí s odloženou školskou dochádzkou: súčet 4 / počet dievčat 2
Ukončenie školskej dochádzky na ZŠ k 30.6.2007 - 63 žiakov
Školskú dochádzku ukončilo 50 žiakov, z toho 37 pokračuje v štúdiu na maturitných školách a odboroch, 12 žiakov je v učebných odboroch a 1 žiak je v pracovnom pomere- končiaci v nižšom ročníku.
Zo 4.ročníka odišlo študovať do osemročného gymnázia 13 žiakov.
| Gym 8.roč | Gym 4.roč | SOŠ | SOU | Iné | Spolu | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| prijatí | 13 | 7 | 19 | 23 | 62 | |
| % úspešnosti | 100% |
Žiaci v 1. ročníklu boli hodnotení slovne.
| Trieda | AJ | CvM | CvSJ | D | Eko | F | HV | CH | Chp | I | M | NV | NJ | OV | Pir |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | |||||||||||||||
| 1.B | |||||||||||||||
| 2.A | 1,48 | ||||||||||||||
| 2.B | 1,50 | ||||||||||||||
| 3.A | 1,71 | ||||||||||||||
| 3.B | 1,80 | ||||||||||||||
| 4.A | 1,75 | ||||||||||||||
| 4.B | 1,86 | ||||||||||||||
| 5.A | 2,36 | 1,76 | 2,28 | 2,52 | |||||||||||
| 5.B | 2,42 | 2,00 | 3,21 | 2,33 | |||||||||||
| 6.A | 2,89 | 3,05 | 2,00 | 2,75 | 3,11 | 2,30 | |||||||||
| 6.B | 3,00 | 3,13 | 2,00 | 2,93 | 2,87 | 2,07 | |||||||||
| 7.A | 2,60 | 3,00 | 1,00 | 2,95 | 2,83 | 2,10 | |||||||||
| 7.B | 3,11 | 2,67 | 1,76 | 3,50 | 3,24 | 2,56 | |||||||||
| 8.A | 2,96 | 2,73 | 1,69 | 2,73 | 2,96 | 3,15 | 2,42 | ||||||||
| 8.B | 3,32 | 2,88 | 2,24 | 2,72 | 3,16 | 2,80 | 2,52 | ||||||||
| 9.A | 2,65 | 2,09 | 1,00 | 2,61 | 2,83 | 2,78 | 2,04 | ||||||||
| 9.B | 3,04 | 2,38 | 1,00 | 2,83 | 2,92 | 2,58 | 2,67 |
| Trieda | PV | Pr | P | Ppo | Prv | SJL | Spr | TchV | Tv | Vl | Vv | Z |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | ||||||||||||
| 1.B | ||||||||||||
| 2.A | 1,43 | 1,52 | 1,00 | |||||||||
| 2.B | 1,36 | 1,36 | 1,00 | |||||||||
| 3.A | 1,54 | 1,92 | 1,00 | 1,96 | ||||||||
| 3.B | 2,20 | 1,95 | 1,00 | 1,65 | ||||||||
| 4.A | 1,65 | 1,90 | 1,05 | 1,85 | ||||||||
| 4.B | 1,62 | 1,90 | 1,00 | 1,71 | ||||||||
| 5.A | 2,28 | 2,32 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,20 | 2,36 | |||||
| 5.B | 2,79 | 2,71 | 1,21 | 1,00 | 1,04 | 1,00 | 2,71 | |||||
| 6.A | 2,00 | 2,55 | 1,15 | 1,26 | 1,00 | 1,21 | 2,70 | |||||
| 6.B | 1,87 | 2,60 | 1,07 | 1,13 | 1,00 | 1,20 | 2,73 | |||||
| 7.A | 2,50 | 2,35 | 1,10 | 1,22 | 1,14 | 1,35 | 2,50 | |||||
| 7.B | 2,72 | 2,94 | 1,33 | 1,59 | 1,24 | 1,71 | 3,00 | |||||
| 8.A | 2,81 | 2,69 | 1,19 | 1,15 | 1,16 | 1,31 | 3,15 | |||||
| 8.B | 2,72 | 2,88 | 1,24 | 1,12 | 1,16 | 1,00 | 3,16 | |||||
| 9.A | 2,22 | 2,48 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 1,00 | 2,26 | |||||
| 9.B | 2,42 | 2,54 | 1,00 | 1,17 | 1,00 | 1,21 | 2,54 |
| Trieda | Počet | Prospeli | Neprospeli | Neklasifikovaní |
|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 1.B | 20 | 19 | 1 | 0 |
| 2.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 2.B | 22 | 22 | 0 | 0 |
| 3.A | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 3.B | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 4.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 4.B | 21 | 21 | 0 | 0 |
| 5.A | 25 | 24 | 1 | 0 |
| 5.B | 24 | 22 | 2 | 0 |
| 6.A | 20 | 19 | 1 | 0 |
| 6.B | 15 | 15 | 0 | 0 |
| 7.A | 20 | 20 | 0 | 0 |
| 7.B | 18 | 18 | 0 | 0 |
| 8.A | 26 | 24 | 2 | 0 |
| 8.B | 25 | 24 | 1 | 0 |
| 9.A | 23 | 23 | 0 | 0 |
| 9.B | 24 | 24 | 0 | 0 |
| 1.A |
| Trieda | Počet | Zamešk. hod. | Zam. na žiaka | Ospravedlnené | Ospr. na žiaka | Neospravedlnené | Neosp. na žiaka |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1.A | 23 | 985 | 42,83 | 985 | 42,83 | 0 | 0,00 |
| 1.B | 19 | 1072 | 53,60 | 1072 | 53,60 | 0 | 0,00 |
| 2.A | 23 | 1263 | 54,91 | 1263 | 54,91 | 0 | 0,00 |
| 2.B | 22 | 1701 | 77,32 | 1701 | 77,32 | 0 | 0,00 |
| 3.A | 24 | 1550 | 64,58 | 1544 | 64,33 | 6 | 0,25 |
| 3.B | 20 | 1395 | 69,75 | 1390 | 69,50 | 5 | 0,25 |
| 4.A | 20 | 1315 | 65,75 | 1315 | 65,75 | 0 | 0,00 |
| 4.B | 21 | 1485 | 70,71 | 1482 | 70,57 | 3 | 0,14 |
| 5.A | 25 | 2312 | 92,48 | 2306 | 92,24 | 6 | 0,24 |
| 5.B | 24 | 1999 | 83,29 | 1982 | 82,58 | 17 | 0,71 |
| 6.A | 20 | 1184 | 59,20 | 1103 | 55,15 | 81 | 4,05 |
| 6.B | 15 | 1765 | 117,67 | 1755 | 117,00 | 10 | 0,67 |
| 7.A | 20 | 1746 | 87,30 | 1732 | 86,60 | 14 | 0,70 |
| 7.B | 17 | 1716 | 95,33 | 1716 | 95,33 | 0 | 0,00 |
| 8.A | 26 | 3266 | 125,62 | 3127 | 120,27 | 139 | 5,35 |
| 8.B | 25 | 2063 | 82,52 | 2031 | 81,24 | 32 | 1,28 |
| 9.A | 23 | 2378 | 103,39 | 2352 | 102,26 | 26 | 1,13 |
| 9.B | 24 | 2117 | 88,21 | 2105 | 87,71 | 12 | 0,50 |
| Spolu | 391 | 30521 | 78,05 | 30170 | 77,16 | 351 | 0,89 |
| Názov | Počet žiakov | Úspešnosť v % | priemer bodov |
|---|---|---|---|
| Monitor SJL | 47 | 56,4 | 18,4 |
| Monitor MAT | 47 | 45,8 | 16,9 |
| Učebný variant | 1. | 2. | 3. | 4. | 5. | 6. | 7. | 8. | 9. | Spolu |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Počet tried v ročníku | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 18 |
| Základný variant | 2 | 2 | 4 | |||||||
| Prírodovedný variant | 2 | 2 | 4 | |||||||
| Variant 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 10 |
| Predmet | Ročník | Počet skupín | Počet hodín týždenne |
|---|---|---|---|
| Informatika | 5. | 2 | 1 |
| Informatika | 6. | 2 | 1 |
| Informatika | 7. | 2 | 1 |
| Cvičenia zo SJ | 9. | 2 | 1 |
| Cvičenia z M | 9. | 2 | 1 |
| Chemické praktiká | 9. | 1 | 2 |
| Prvá pomoc | 5.-9. | 1 | 2 |
| Pestovanie izbových rast. | 5.-7. | 1 | 1 |
Časovú dotáciun rozširujúcich hodín sme použili na posilnenie predmetov matematika a slovenský jazyk v 8. ročníku.
| Počet tried | Počet žiakov | Počet individ. integrovaných | |
|---|---|---|---|
| Nultého ročníka | 0 | ||
| Prvého ročníka | 2 | 49 | 4 |
| Bežných tried | 18 | 342 | 29 |
| Špeciálnych tried | 0 | 0 | 0 |
| Pre nadaných | 0 | 0 | 0 |
| Spolu | 18 | 391 | 33 |
Pracovný pomer
| Pracovný pomer | Počet pedag. prac. | Počet nepedag. prac. | Počet úväzkov pedag. prac. | Počet úväzkov nepedag. prac. |
|---|---|---|---|---|
| TPP | 26 | 13 | 26 | 13 |
| DPP | 0 | |||
| Znížený úväzok | 0 | |||
| ZPS | 1 | 1 | ||
| Na dohodu | 0 |
| počet | nekvalifikovaných | kvalifikovaných | spolu |
|---|---|---|---|
| učiteľov | 0 | 25 | 25 |
| vychovávateľov | 0 | 2 | 2 |
| asistentov učiteľa | 0 | 0 | 0 |
| spolu | 0 | 27 | 27 |
| Trieda | Predmet | Počet hodín týždenne | počet percent z počtu |
|---|---|---|---|
| 5.A,B dievčatá | telesná výchova | 4 | |
| 6.A,B,7.B,8.A,B | výtvarná výchova | 6 | |
| 5.A,B | dejepis | 2 | |
| 8.A,9.A,B | pestov.práce | 3 | |
| Spolu | 15 | 0,02 |
| Ďalšie vzdelávanie | Počet absolventov | Počet študujúcich |
|---|---|---|
| príprava vedúcich pedagog.zamestnancov | 2 |
| Názov súťaže | okr. kolo | kraj. kolo | národ. kolo | medzinár. kolo |
|---|---|---|---|---|
| Matematická olympiáda | Ľ.Regec 1.m. | |||
| A.Matlák 3.m. | ||||
| M.Barčáková 4.m. | ||||
| Pytagoriáda | Ľ.Regec 3.m | |||
| MAKS | Ľ.Regec-veľký diplom | |||
| Stolný tenis | majstri okresu ch. | |||
| dievč.3.m. |
Počas školského roka sme organizovali rôzne podujatia, ktorými sme prezentovali na verejnosti svoju činnosť.
október - Európsky deň rodičov a školy : bol to deň otovrených dvrerí, rodičia mali možnosť navštíviť vyučovacie hodiny, pozrieť si počítačovú miestnosť, školskú knižnicu , školskú jedáleň, popoludní sme zorganizovali Prvácku cechovačku spojenú s ochutnávkou jedál.
december: vianočné besiedk si organizovali triedy za účasti rodičov
február: Fašiangová batôžková veselica v školskej jedálni. Zúčastnili sa na nej rodičia a kolektív zamestnancov školy. Mala veľmi popzitívny ohlas.
máj, jún: podujatia ku Dňu matiek a ku Dňu otcov - triedy ogranizovali stretnutia s rodičmi.
jún: školská akadémia, na k,ktorej sme prezentovali svoju činnosť. Hosťom programu bol folklórny súbor Pieniny, ktorý v súčasnej dobe účinkuje pod záštitou CVČ Šťastenko.
V máji sme zorganizovali Zamagurské športové hry pre starších žiakov a v júni Malý zamagurský olympionik pre žiakov 1. stupňa. Súťažilo sa v školskom areáli a svoje deti prišli povzbudiť aj rodičia.
1. jún bol spoločnou akciou Škola a rodičia deťom.
V školskom roku 2006/ 2007 sme podali niekoľko žiadostí na projekty. Nie všetky boli úspešné a podporené.
Elektronizácia školských knižníc - nepodporený
E- vzdelávanie pre žiakov so ŠVVP - zatiaľ nemáme informáciu o jeho posúdení
Revitalizácia a elektronizácia školských jedální - pdporený sumou 100 000,-Sk
Ľudia pre stromy - nepodporený
Otvorená škola , oblasť IKT - nenáme informáciu o jeho posúdení
Otvorená škola , oblasť športu - podporený sumou 50 000,-Sk
Školské ihriská - nepodporený
V apríli sme začali realizovať úlohy a aktivity z projektu INTERREG III A SR-PL, z ktorého by škola mala mať finnančný príspevok 420 000,-Sk
Dátum poslednej inšpekčnej kontroly: 2.12.2003
Druh inšpekcie: tematická
Na zabezpečenie výchovno - vzdelávacieho procesu by sme potrebovali inovovať učebné pomôcky, boli by potrebné ďalšie špeciálne učebne. Škola má zatiaš iba počítačovú učebňu, malú aj veľkú, učebňu na ŠPD - kuchynku a šiciu učebňu, dielne -kovo, drevo, elektro, učebňu výtvarnej výchovy, hudobnej výchovy, školský pozemok a skleník.
Bola by potrrebná učebňa na cudie jazyky, špeciálna učebňa na vyučovanie slovenského jazyka , chémie, fyziky, matematiky a ´dalších predmetov. Z priestorových dôvodov to mie je možné, ale ani pomôcky nie sú dostačujúce.
Školská budova má 45 rokov, potrebuje už rekonštrukciu. Doteraz sa nám podarilo vymeniť 69 okien a 1 vchodové dvere. Na túto výmenu sme preinvestovali 975 000,-Sk Boli to mimorozpočtové prostriedky ZŠ, príspevok mesta a sponzorské dary.
Všetky učebne sú vymaľované z finančných prispevkov rodičov.
V 6.A a 3.B je renovovaná podlaha, ktorú realizoval firma pána Žembu.
6.A má triedu zariadenú novými lavicami a stoličkami, taktiež je v nej dataprojektor a počítačová technika, to sme zakúpili z projektu INTERREG. Trieda slúžia ako spoločenská miestnosť na aktivity projektu.
Potrebujeme zatepliť budovy,rekonštruovať elektroinštaláciu, rozvody a vymeniť svietidlá v triedach, opraviť strechy, rekonštruovať toalety, vymeniť podlahu v telocvični. Na tieto práce a investície sme prostredníctvom zriaďovateľa žaidali finnačné prostriedky od MŠ SR a KŠÚ.Budeme písať aj projekty. Vlastné zdroje nám nestačia.
1. Dotácie zo štátneho rozpočtu na žiakov : 11 573 000,-Sk
2.Finančné prostriedky prijaté za vzdelávacie poukazy a spôsob ich použitia v členení podľa financovaných aktivít . 294 000,-Sk
použité na materiálne zabezpečenie činnosti krúžkov 140 000,- Sk
a na ohodnotenie vedúcich krúžkov - 154 000,-Sk
Ciele koncepčného zámeru školy súvisiace s rekonštrukciou budovy sa riebežne plnia, konkrétne boli rozpracované v bode materiálno-technické podmienky.
Cieľ - ďalšie vzdelávanie pedagogickách zamestnancov:
všetci učitelia absolvovali školenie IKT,
v júli 2007 sme absolvovali vzdelávanie modulu Komunikácia. Učitelia z týchto vzdelávaní získali certifikáty.
Oblasti, v ktorých škola dosahuje dobré výsledky - silné stránky:
Ľudský potenciál:
- 100% kvalifikovanosť kolektívu
- schopnosť a ochota kolektívu tímovo pracovať
- ochota podieľať sa na projektoch
- dobré medziľudské vzťahy
- počítačová gramotnosť, komunikatívnosť
Materiálové vybavenie
- počítačová miestnosť 1. kontaktu s počítačom pre žiakov 1. stupňa,
- dobre vybavená počítačová miestnosť
- počítače v zborovni, kabinete výchovnej poradkyne
- mlečne desiaty, jogurty, prídavok ovocia k obedu, pitný režim
- samostatná trieda a herňa ŠKD, telocvičňa
- dobre vybavená školská knižnica
Ostatné faktory
- dobrá spolupráca s rodičmi
- neformálne stretnutia rodičov a učiteľov
- sponzoprská pomoc rodičov a podnikateľov
- dodržiavanie tradícií školy- vianočná besiedka, vianočné trhy, školská akadémia, Zamagurské športové hry, Kostelničákov ornament
- bohatá ponuka záujmovej činnosti
Oblasti, v ktorých sú nedostatky a treba úroveň výchovy a vzdelávania zlepšiť:
nedarí sa nám zabezpečiť vyučovanie ďalšieho cudzieho jazyka, konkrétne angličtiny, pretože nemáme kvalifikopvaného pedagóga.
Návrh opatrení: Motivovať mlašie členky nášho kolektívu na štúdium anglického jazyka.
Žiaci po ukončeni školskej dochádzky v našej škole pokračujú na výberovýh školách, malé percento odchádza do pracovného pomeru. Sú to žiaci končiaci v nižších ročníkoch.
Škola vytvára priaznivé psychohygienické podmienky pre prácu pedagógov, žaikov a ostatných zamestnancov školy.
Voľnočasové aktivity organizuje aj koordinátorka protidrogovej činnosti.
| Názov záujmového krúžku | Počet detí |
|---|---|
| Živá príroda | 27 |
| Angličtina | 18 |
| Čitateľský | 31 |
| Futbalový | 20 |
| Historický | 12 |
| Hravá škola | 18 |
| Chémia hrou | 12 |
| Internetové popoludnia | 47 |
| Klub deviatakov | 24 |
| Literárne potulky | 15 |
| Maľované vajíčko | 16 |
| Maškrtné jazýčky | 31 |
| Matematický | 17 |
| Maxík - zábavná slovenčina | 17 |
| Nemčina | 13 |
| Origami | 22 |
| Počítačový | 27 |
| Pohybové hry | 30 |
| Prečo ne/mám rád slovenčinu | 15 |
| Stolný tenis | 17 |
| Športové hry | 44 |
| Triedne všeličo | 32 |
| Volejbalový | 30 |
| Výtvarný | 22 |
Spolupráca s rodičmi je vyhovujúca. Rodičia majú možnosť individuálnej konzultácie s vyučujúcimi každú stredu do 15.15 hod. Rodičia aktívne spolupracujú so školou pri organizovaí MDD.
Spolupráca školy a verejnosti spočíva v poskytovaní priestorov telocvične na rôzne športové podujatia, ponúkame verejnosti počítačovú učebňu a školskú knižnicu. Spolupracujeme s DOS a DD v Spišskej Starej Vsi, žiaci pripravujú program pre dôchodcov.
Dobrá je aj spolupráca s CVČ Šťastenko v Spišskej Starej Vsi aj s MsKS a mestskou knižnicou.
Vypracoval: Mgr. Anna Kromková
V Spišskej Starej Vsi 18. októbra 2007
Správa prerokovaná v pedagogickej rade dňa: 17.10.2007
Rada školy pri ZŠ v Spišskej Starej Vsi bola oboznámená so správou a konštatuje, že správa je vypracovaná podľa metodiky a podľa Vyhlášky MŠ SR 9/2006 Z.z..
Rada školy nemá k správe pripomienky.
Mge. Anna Kafková
predsedníčka ŠR
Zriaďovateľ prijjal správu dňa: 20.10.2007
Powered by aSc EduPage