• Slávik Slovenska 2018

• Dňa 9. mája 2018 sa konalo okresné kolo v  interpretácii slovenskej ľudovej piesne SLÁVIK SLOVENSKA.

Súťažilo sa v troch kategóriach . Každý súťažiaci mal odspievať dve ľudové piesne. Jedna pieseň bola ľubovoľná z daného kraja, bez doprovodu. Druhá pieseň bola povinná zo súťažného spevníka,

s doprovodom.  Spojenú školu SSV reprezentovali títo žiaci:

1.kategória -  Emma Urbaňáková:  Kukulecka, Trhala som bazaličku

2.kategória -  Vanesa Kosturáková:  Oj mala mati,   Čiže si šuhajko

3.kategória -  Zuzana Kaprálová:  V ponedilek ráno, Zahrajce hudaci

Hudobný doprovod: Bc.František Kačica DiS.art –husle

Mgr. Mária Trebuňová- akordeón

Žiaci našej školy nezískali žiadne umiestnenie, ale získali skúsenosť vďaka ktorej môžu odbúravať nedostatky a pracovať na lepších výkonoch.

• Svetový deň rodiny

• Tento rok pripadol Svetový deň rodiny na utorok 15.mája. Žiaci ŠKD a vychovávateľky sa teda rozhodli, že ho oslávia spoločne s rodičmi, starými rodičmi a príbuznými kultúrnym programom v tanečnej sále ZUŠ. Pripravili si pre nich básničky, pesničky a krátky tanček. Usilovne nacvičovali takmer dva týždne a popri tom vyrábali pozdravy a malé darčeky v podobe šumivých prekvapení do kúpeľa. Účasť rodinných príslušníkov bola bohatá a vystúpenie ocenili potleskom. Sme veľmi radi, že si rodičia popri pracovných povinnostiach našli čas a ocenili snahu detí svojou prítomnosťou a radosťou z ich vystúpenia. Ďakujeme!

• English Quiz 2018

• Vyhodnotili sme súťaž English Quiz 2018: najlepšou riešiteľkou sa stala Juliana Čarnogurská. Tesne za ňou sa umiestnili Dávid Rušin, Sofia Birošíková, Matúš Drienovský a Barbora Staneková. Blahoželáme.

• MATEMATICKÉ SÚŤAŽE V ŠK. ROKU 2017/18

• V školskom roku 2017/2018 sa žiaci našej školy zapojili do  matematických súťaží.

MATEMATICKÁ  OLYMPIÁDA

Školské kolo v kategórií Z5 - Z9 riešilo 32 žiakov, z toho bolo 12 úspešných riešiteľov.

Okresné kolo riešilo  12 žiakov, z toho bolo 5 úspešných riešiteľov.

Úspešní riešitelia: kategória Z5:  Samuel Cisko  1. miesto

kategória Z6:  Viktória Kostková  4.miesto

Radoslava Veličková  6.miesto

kategória Z8: Gregor Kuchta  2. miesto

Juliána Čarnogurská  4. miesto

PYTAGORIÁDA

Školské kolo v kategórií P3 – P8 riešilo 90 žiakov, z toho bolo 20 úspešných riešiteľov.

Okresné kolo riešilo 12 žiakov, z toho bolo  5 úspešných riešiteľov.

Úspešní riešitelia: kategória P4:  Kristína Jarkulišová 4.B, 10.miesto

kategória P5:  Samuel Cisko 5.B, 7.miesto

kategória P6:  Paula Compľová 6.A, 8. miesto

Bibiana Nováková 6.A  9. miesto

kategória P8:  Gregor Kuchta 8.A, 8. miesto

• MATEMATICKÝ KLOKAN

• Žiaci našej školy sa zapájajú  do celosvetovej súťaže Matematický klokan. Súťaž prebiehala v školskej jedálni 19.marca 2018. Test pre žiakov 2. – 4. ročníka (kategória Klokanko 2, Klokanko 3, Klokanko 4) pozostáva z 18 úloh a trvá 45 minút. Pre žiakov 5. – 9. ročníka (Školák 5, Školák 6, Benjamín 7, Benjamín 8, Kadet 9) pozostáva z 24 úloh a trvá 60 minút. Diplom úspešného riešiteľa  dostáva    20 % najúspešnejších riešiteľov.

Z našej školy riešilo Klokan 28 žiakov. Z toho bolo  7 úspešných riešiteľov:

Daniel Poláček 2.A, 86,7 %

Samuel Poláček 4.A, 82,2 %

Bibiána Nováková 6.A, 90 %

Barbora Staneková 7.B, 77,5 %

Gregor Kuchta 8.A, 85 %

Juliána Čarnogurská 8.A , 76,7 %

Lucia Majerčáková 9.A, 95,8 % , školský šampión

• Zamagurský slávik

• Dňa 11.mája 2018 sa konala súťaž v speve ľudových  piesní  pod názvom Zamagurský slávik v  základnej škole Kráľovnej Pokoja v Haligovciach. Súťažilo sa v troch kategóriach . Každý súťažiaci mal odspievať dve ľudové piesne. Piesne sme sa snažili vyberať podľa schopností každého speváka.

Danej súťaže sa zúčastnili žiaci:

Ema Urbaňáková-    Kukulecka, Trhala som bazaličku

Milan Michlík -    Jo jef maly zbujnicek, Idem do kostola,

Vanesa Kosturáková-  Oj mala mati,   Čiže si šuhajko

Malých spevákov hudobne doprevádzali učitelia ZUŠ - Bc. František Kačica, Mgr. Matúš Kačica a Mgr. Mária Trebuňová.

Naši žiaci nás potešili svojim spevom a zároveň získali pekné ceny.

1.kategória -  E.Urbaňáková         1.miesto

2.kategória -  M.Michlík                 2.miesto

3.kategória - V.Kosturáková         2.miesto

• O Z N A M

• Oznamujeme žiakom a rodičom, že vo štvrtok dňa 17.mája 2018 bude v zložkách Základná škola a Gymnázium skrátené vyučovanie na 30 min. vyučovacie hodiny. Školská edáleň a ŠKD fungujú v normálnom režime.