• Koniec školského roka

• Oznamujeme žiakom a rodičom, že ukončenie školského roka prebehne v piatok 28.6.2019 o 9.00 hod. O 8:00 majú žiaci možnosť zúčastniť sa slávnostnej svätej omše vo farskom kostole. Zároveň verejnosť pozývame na slávnostnú akadémiu, ktorá sa uskutoční vo štvrtok 27.6.2019 o 14:00 v kultúrnom dome.

• MATEMATICKÉ SÚŤAŽE

• MATEMATICKÝ  KLOKAN

Žiaci našej školy riešili medzinárodnú  súťaž Matematický klokan. Súťaž prebiehala v školskej jedálni 21.marca 2019. Test pre žiakov 2. – 4. ročníka (kategória Klokanko 2, Klokanko 3, Klokanko 4) pozostáva z 18 úloh a trvá 45 minút. Pre žiakov 5. – 9. ročníka (Školák 5, Školák 6, Benjamín 7, Benjamín 8, Kadet 9) pozostáva z 24 úloh a trvá 60 minút. Výsledky testu žiaci píšu do odpoveďových hárkov. Diplom úspešného riešiteľa dostáva 20 % najúspešnejších riešiteľov.

Z našej školy riešilo Klokan 55 žiakov. Z toho bolo 12 úspešných riešiteľov

Úspešní riešitelia:

Daniel Poláček 3.A, 87,8 %, školský šampión

Slávka Pisarčíková 5.A, 81,7 %

Diana Grivalská 5.A, 85,8 %

Samuel Poláček 5.A, 80,8 %

Sabína Gurovičová 5.B, 81,7 %

Samuel Cisko 6.A , 90,0 %

Matúš Mačutek 6.B, 85,0 % ,

Timotej Baran  8.A, 86,7%

Damián Gurovič 8.B, 87,5%

Barbora Staneková  8.B, 80,8%

Miroslav Bednarčík  8.B  84,2%

Filip Majerčák  8.B  87,5%

MAKS

Do 25. ročníka celoslovenskej súťaže Maks sa v tomto školskom roku zapojili 2 žiaci a 7 dvojíc žiakov. Žiaci riešili počas roka 8 kôl úloh. Úlohy žiaci posielali cez Internet.

MAKSiDIPLOM  získali žiaci Dávid Záleš 8.A, Barbora Staneková 8.B, Natália Žembovičová 8.B, Gregor Kuchta 9.A

Všetkým súťažiacim srdečne gratulujeme.

• Spoznaj svoj región

• Žiačky Emma Gurovičová - 8.A, Sarah Nedoroščíková - 8.A a Zuzana Kaprálová - 9.A reprezentovali našu školu v súťaži Spoznaj svoj región, ktorá sa konala v kaštieli, v Strážkach 6.6.2019. Hoci je to  veľmi náročná súťaž, dievčatá  obsadili  pekné 3. miesto. Jednou z úloh bolo doniesť aj kroj zo svojej obce a opísať ho. V tejto úlohe dievčatá prezentovali a zviditeľnili osturniansky kroj. Zo súťaže si odniesli hodnotné ceny, ale aj menší smútok, že súťaž neskončila tak, ako prebiehala do polovice, lebo dovtedy si udržiavali prvé miesto.