• Zamagurský slávik 2019

• Dňa 22. mája 2019 sa v priestoroch ZŠ Kráľovnej Pokoja konal 15. ročník speváckej súťaže "Zamagurský slávik". Do súťaže sa zapojili žiaci 5 škôl zo Zamaguria. Súťaže sa každoročne zúčastňujú aj žiaci našej školy a ako inak ani tento rok nebol výnimkou.
            "Zamagurský slávik" sa niesol v duchu regionálnych (goralských) a slovenských ľudových piesní.  Súťaž prebiehala v 3 kategóriách. Našu školu reprezentovali tri žiačky: Laura Zelinová – 1. miesto v 1. kategórii , Ema Urbaňáková – 1. miesto v 2. kategórii, Karin Kaňuková – 2. miesto v 3. kategórii.

Našim žiačkam gratulujeme a  poďakovanie za prípravu na súťaž patrí aj pedagógom ZUŠ.

• MATEMATICKÉ SÚŤAŽE

• V školskom roku 2018/2019 sa žiaci našej školy zapojili do  matematických súťaží.

MATEMATICKÁ  OLYMPIÁDA

Školské kolo v kategórií Z5 - Z9 riešilo 47žiakov, z toho bolo 12 úspešných riešiteľov.

Okresné kolo riešilo  11 žiakov, z toho bolo 5 úspešných riešiteľov.

Úspešní riešitelia: kategória Z5:  Diana Grivalská  5. miesto

kategória Z6:  Samuel Cisko  2.miesto

kategória Z7 : Paula Compľová  4.miesto

kategória Z9: Gregor Kuchta  2. miesto

Diana Trulíková  4. miesto

Krajské kolo v kategórií  Z9 riešili 2 žiaci, z toho 1 úspešný riešiteľ

Úspešný riešiteľ: kategória Z9: Gregor Kuchta

PYTAGORIÁDA

Školské kolo v kategórií P3 – P8 riešilo 95 žiakov, z toho bolo 29 úspešných riešiteľov.

Okresné kolo riešilo 17 žiakov, z toho bolo  8 úspešných riešiteľov.

Úspešní riešitelia: kategória P3:  Šimon Novotný 6.miesto

Jakub Mýtnik 7.miesto

Aneta Švienta  11. miesto

Daniel Poláček 13. miesto

kategória P5:  Jáchim Martančík 9. miesto

Diana Grivalská  11. miesto

kategória P6:  Samuel Cisko 4. miesto

kategória P8:  Barbora Staneková  6. Miesto

Všetkým úspešným riešiteľom gratulujeme.

• Slávici z lavice - okresné kolo

• V piatok, 12. apríla reprezentovali na okresnom kole súťaže Slávici z lavice našu Spojenú školu tri žiačky. Monika Holbusová sa v početnej konkurencii prvej kategórie (1.- 4. ročník) predstavila piesňou od Phila Collinsa z filmu Tarzan v slovenskej úprave. Šiestačka, Vanesa Kosturáková  (kategória 5.- 6. ročník) zaspievala za klavírneho doprovodu pána učiteľa Dávida Baku pieseň od slovenskej speváčky Kristíny. Napriek tomu, že sa dievčatám v týchto dvoch kategóriách nepodarilo obsadiť medailové pozície, odniesli si zo súťaže výbornú skúsenosť.

Prvé miesto si vo svojej kategórii  (žiaci starší ako 15 rokov) vyspievala gymnazistka Lenka Kováčiková. Pri piesni Keby si bol môj od Jany Kirschner ju doprevádzala na gitare pani učiteľka Lívia Frankovská. Krajské kolo, na ktorom bude mať po dlhom čase zastúpenie aj naša škola, sa uskutoční 26. apríla v Prešove.