• Exkurzia ôsmakov do Steel-parku

• Dňa 3.4.2019 sa 8. ročník ZŠ v Spišskej Starej Vsi zúčastnil na exkurzie v Steel parku v Košiciach. Na nej sme sa naučili oddeľovať látky kryštalizáciou, destiláciou alebo odparovaním. Niečo nové, čo sme sa naučili, bola chromatológia. Žiakov zaujala najmä miestnosť s hlavolamami. Nie každé sme však dokázali vyriešiť sami. Úžasné tam boli prístroje na meranie tepu,zistenie nálady na základe výraze tváre a taktiež aj magnetická sila. Vôbec sme nečakali, že sa dozvieme, ako sa zostrojuje lietadlo, aké je najväčšie lietadlo na svete a že by to bola najužitočnejšia preprava na svete. Najviac sme sa nasmiali pri skúšaní si pracovných oblekov. Zatiaľ, čo sme sa my smiali na oblekoch, druhá skupinka zisťovala informácie o netopieroch, ako sa dokážu pohybovať v tme bez toho, aby narazili do nejakej „prekážky“ a dozvedeli sme sa, že tento jav sa nazýva ekolokácia. Tretia skupinka programovala cez čipy a veľmi sa na tom zabavili.

Sme veľmi radi, že sme sa mohli zúčastniť na tejto exkurzii, ktorá nás veľa naučila...

S pozdravom ôsmaci

• Slávik Slovenska - okresné kolo

• Na okresnom kole 29. ročníka celoštátnej súťaže v speve ľudových piesní Slávik Slovenska 5. apríla 2019 v Kežmarku, reprezentovali našu školu víťazi školského kola v troch kategóriách.                                         Ema Urbaňáková – žiačka 3.A triedy  sa predstavila piesňami Šipová ružička a Chodila dievčina, Karin Kaňuková, žiačka 6.B triedy zaspievala piesne Ej beťár ja dzivočka  a Oj mala mati a Jakub Michlík – žiak 7.A triedy zaspieval piesne Cukor jedla a A jo hlopiec. Konkurencia bola veľká, hodnotenie poroty subjektívne. Žiaci si  síce neodniesli diplomy,  ale doniesli si niečo oveľa cennejšie -  nadšenie, náladu a hlavne lásku k ľudovej piesni a veríme, že spoločne so svojimi vyučujúcimi, ktorí ich na túto súťaž pripravovali,prežili tajomné, milé dopoludnie popretkávané duchom minulosti.