Základná škola Spišská Stará Ves
 
 
Základná škola Spišská Stará Ves
 

Hlavná stránka

 

 
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Aktualizácia údajov

  Dáta z programu aScSuplovanie boli aktualizované
 • Krst knihy - Budzák,Rušin: DETI

  23. 5. 2017

  Do galérie Krst knihy - Budzák,Rušin: DETI boli pridané fotografie.

 • Deň matiek 2017

  14. 5. 2017

  Do galérie Deň matiek 2017 boli pridané fotografie.

 • Mladý záchranár CO

  23. 5. 2017

  Do galérie Mladý záchranár CO boli pridané fotografie.

 • Súťaž Mladý záchranár CO

  Dňa 10. mája 2017 sa družstvo základnej školy v zložení Alex Ovšonka, Tomáš Kozub, Safron Howard a Diana Trulíková zúčastnilo okresného kola súťaže MZ CO v Kežmarku. Tu s počtom 579 bodov obsadili 2. miesto. Na súťaž ich pripravovali pedagógovia Mgr. Ladislav Babík a Ing. Anna Mikulová.

 • Slávik Slovenska 2017 – okresné kolo

  10. mája 2017 sa mestské kultúrne stredisko v Kežmarku rozozvučalo melódiami ľudových piesní. 27. ročníka speváckej súťaže Slávik Slovenska sa zúčastnilo 12 škôl kežmarského okresu, aby zabojovali o najlepšie umiestnenie. Víťazi školských kôl súťažili v troch kategóriách. Našu školu výborne reprezentovali žiaci:

  Terezka Kováčiková (1.kateg.)

  Jakub Michlík (2.kateg.)

  Kristína Kaňuková (3.kateg.)

  O hudobný doprovod sa postarali učitelia ZUŠ František Kačica DiS. art., Mgr. Matúš Kačica a Ing. Peter Šimco.


   

 • Slávik Slovenska 2017

  12. 5. 2017

  Do galérie Slávik Slovenska 2017 boli pridané fotografie.

 • Koncert ZUŠ pre I. stupeň ZŠ

  9. 5. 2017

  Do galérie Koncert ZUŠ pre I. stupeň ZŠ boli pridané fotografie.

 • Súťaž HMZ II.

  3. 5. 2017

  Do galérie Súťaž HMZ II. boli pridané fotografie.

 • SÚŤAŽ HLIADOK MLADÝCH ZDRAVOTNÍKOV 

  Dňa 2.5.2017 sa žiaci II. stupňa ZŠ, ktorí navštevujú krúžok Poskytovanie prvej pomoci pod vedením Ing. Anny Mikulovej, zúčastnili akcie Súťaž HMZ II. Konala sa v športovej hale Aréna Poprad. Hliadka ,,A" v zložení Katarína Kušniráková, Veronika Navalányová, Natália Žembovičová, Natália Weissová a Liliana Ruizová obsadili 4. miesto  a hliadka ,,B" v zložení Barbora Dlhá, Viktória Bednarčíková, Safron Howard, Nela Mačáková a Karolína Čarnogurská obsadili 8. miesto spomedzi 17 družstiev okresov Kežmarok a Poprad. Ďakujeme za reprezentáciu a hlavne za to, že máme v škole žiakov, ktorí vedia poskytovať prvú pomoc v prípade potreby. 

 • Zápis do 1. ročníka ZŠ

  25. 4. 2017

  25. apríla 2017 sa o 13:00 hod. otvorili brány našej školy pre predškolákov, ktorí sa v nasledujúcom školskom roku stanú ozajstnými žiakmi Spojenej školy v Spišskej Starej Vsi - jej organizačnej zložky - Základnej školy. Spolu bolo do 1. ročníka zapísaných 27 detí, rodič 1 dieťaťa požiadal o odklad. 17 žiakov bude zo Spišskej Starej Vsi, 3 z Červeného Kláštora, 4 z Lechnice a 3 z Osturne. Všetci plánujú v nasledujúcom školskom roku navštevovať povinne voliteľný predmet náboženskú výchovu, 21 školský klub detí a 23 školskú jedáleň. V ostatných rokoch narastá počet detí, ktoré majú väčšie alebo menšie problémy s výslovnosťou. Školská logopedička zaregistrovala 16 takýchto detí. 

  Budúci prváci zvládli podmienky zápisu a dostali odporúčanie na zaškolenie. Rozhodnutie o prijatí dostanú rodičia detí na adresu, ktorú uviedli v protokole. 

  Na budúcich prvákov sa už všetci tešíme.

 • Matematické úspechy žiakov ZŠ v školskom roku 2016/2017.

  14. a 15. 3. 2017 sa uskutočnilo okresné kolo Pytagoriády pre žiakov 3. – 8. ročníka . Krásny úspech získal tretiak Samuel Poláček, ktorý sa umiestnil na 2. mieste. Úspešným riešiteľom bol aj Jakub Kostka, žiak 5. ročníka.

  Výraznejšie úspechy získali naši žiaci v Matematickej olympiáde.  Už v januári sa uskutočnilo okresné kolo pre 5. a 9. ročník, kde sa deviatačky Tímea Regecová a Sophia Petra Krišáková ako úspešné riešiteľky umiestnili na 2. a 4. mieste. Obe postúpili do krajského kola, kde sa presadila najmä Sophia  Petra Krišáková.  Stala sa úspešnou riešiteľkou krajského kola MO.

  Úspechy našich žiakov  v matematických súťažiach pokračovali 4.4.2017. Na okresnom kole Matematickej olympiády pre 6.,7.,a 8. ročník získali žiaci viacero výborných umiestnení. Žiačka 6.B  triedy,  Barbora Staneková, sa umiestnila na 1. mieste vo svojej kategórii, žiak 7.A triedy, Gregor Kuchta, sa umiestnil na 3. mieste a jeho spolužiačka Juliana Čarnogurská bola úspešnou riešiteľkou, žiačka 8.A triedy, Lucia Majerčáková, sa umiestnila na 1. mieste a jej spolužiak  Alexander Ovšonka bol úspešným riešiteľom.

  Tešíme sa a, že žiaci našej školy získavajú úspechy a popredné umiestnenia nielen v športových, ale ja vo vedomostných súťažiach. Všetkým gratulujeme a prajeme veľa energie do ďalšej práce.

                                                                 Mgr. Ľudmila Harabinová, Mgr. Anna Kafková, Mgr. Miloslav Cisko

 • Exkurzia do Solivaru

  Exkurzia do Solivaru sa konala 25. apríla pre žiakov 8. a 9. ročníka. Ja osobne som bola veľmi prekvapená, keď som zistila, že Solivar je vlastne už len múzeum. Predpokladala som, že nás prevedú niekoľkými miestnosťami, ukážu nám, ako soľ dostanú do podoby, v akej ju poznáme my, prípadne ako ju balia. Ale myslím, že takto bolo ešte zaujímavejšie.

     Sprievodca nás previedol  viacerými miestnosťami, kde v minulosti prebiehali rôzne štádiá výroby soli. V prvej budove – gápeľ sme mohli vidieť zaujímavý mechanizmus, pomocou ktorého sa získavala z podzemia soľ, jeden z najstarších v strednej Európe, ktorý bol v minulosti ťahaný štyrmi pármi koní. Boli tam aj dva otvory do zeme, odkiaľ sa ťažila soľ, najprv ako kamenná, neskôr, keď boli chodby zaplavené vodou, sa získavala odparovaním vody. V ďalšej miestnosti, ktorá bola prevažne z dreva, bolo vidieť, ako pôsobila slaná voda na drevo – jeho kôra pripomínala zariadenie potopenej lode, na ktoré dlho pôsobila voda. Z výkladu sme sa tiež dozvedeli, že v podzemí je ešte stále slaná voda, a keby sa ťažba znovu obnovila, soli by bolo dosť aj na sto rokov. Posledné, čo sme v Solivare navštívili, bola výstava minerálov a hornín z Rumunska. Nachádzalo sa ich tam mnoho, boli krásne. Nikdy predtým som nemala možnosť vidieť naživo napríklad kalcit, fluorit, alebo v prírodnom stave aj zlato. Výstava bola zaujímavá a som naozaj rada, že som tam bola, pretože inak by som si asi doteraz myslela, že v prešovskom Solivare sa stále ťaží soľ.

     Ester Švienta- žiačka 8.B


   

 • Exkurzia do Solivaru

  3. 5. 2017

  Do galérie Exkurzia do Solivaru boli pridané fotografie.

 • Deň Zeme v ŠKD

  Deň Zeme v ŠKD

     Tohtoročný Deň Zeme oslávili žiaci v ŠKD 21.4.2017 rôznymi aktivitami, ktorými si priblížili ochranu prírody. Učili sa a zároveň zabávali. Spoznávali pravidlá triedenia odpadov a jeho ďalšieho využitia. Aby sa v separovaní vedeli lepšie orientovať, zhotovili si farebné postavičky, ktoré im pripomínajú kam dávať jednotlivé druhy odpadu.   Kúsok prírody si doniesli i do ŠKD vo forme semien kvetov, ktoré zasadili a budú sa o ne starať. Kým príde leto, budú im skrášľovať triedu.

 • 10. ročník celoslovenskej súťaže Hodžov novinový článok 2017.

           Po úspešnej účasti v 8.ročníku v tejto súťaži, kedy sa naše už bývalé žiačky Krettová a Čupková  umiestnili na striebornom plátne sa naša škola znova zapája do tejto súťaže.Tohoročná téma znie: Ako zostať sám sebou – zachovať korene. Do súťaže boli vybrané práce žiačok 8.B triedy Sú to: Ester Švienta, Lenka Kováčiková, Katarína Kušniráková a VeronikaMarhefková. Budeme im držať palce.

   

 • Športom za zdravím

  ŠKD dňa 11.4.2017 usporiadalo športové popoludnie s názvom Športom za zdravím. Keďže počasie tomuto podujatiu neprialo, uskutočnilo sa v telocvični ZŠ. Začalo sa menšou rozcvičkou na zahriatie a potom sa žiaci rozdelili do dvoch družstiev. Súťažili v driblovaní, prevliekaní hula hop kruhu, nosení pingpongovej loptičky na lyžičke... Športové výkony boli ocenené radostnými pokrikmi spoluhráčov. Súboj bol vyrovnaný a víťazom sa stal každý, kto si toto popoludnie užil, pretože nebolo dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a zabaviť sa.​

 • Prvácky stromček

  19. 4. 2017

  Dňa 19.4.2017 aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu, žiaci 1.A a 1.B nevynechali tradičné podujatie pri príležitosti Dňa Zeme – sadenie prváckeho stromčeka. Odborný pracovník PIENAP-u, p.Glevaňák deťom priniesol stromček- borovicu limbovú. Poučil ich  o tom, kde tieto stromy rastú, akú starostlivosť si tento strom bude vyžadovať a nakoniec stromček spoločne zasadili. Deti spestrili podujatie peknou básničkou o prírode a na záver si pozreli rozprávku o tom, ako malý diviačik zachránil svoju chorú mamičku práve vetvičkou z borovice limbovej.

 • Prvácky stromček 2017

  19. 4. 2017

  Do galérie Prvácky stromček 2017 boli pridané fotografie.

strana: