• Naša škola používa EduPage školský informačný systém. Prihláste sa Vašim kontom a skontrolujte si Vaše známky, rozvrh, suplovanie, prebrané učivo a domáce úlohy na ďalší deň.
        • Vyskúšajte taktiež EduPage mobilnú aplikáciu, ktorá je dostupná na zariadeniach s operačným systémom Android a IOS. Dostávajte informácie od školy priamo do Vášho mobilu.
        • Historické okienko
          • Na majstrovstvách okresu v šachu skončila naša škola úspešne

V piatok 9. novembra 2018 sa v priestoroch ZŠ v Lendaku uskutočnili okresné majstrovstvá v šachu jednotlivcov i družstiev. Medzi chlapcami sa umiestnil Matúš Mačutek na výbornom 1. mieste, Samuel Cisko bol na 6. mieste a Jáchim Martnačík na 12. mieste.

Ani dievčatá sa nedali zahanbiť a vo svojej kategórii Viktória Irhová s Emkou Martančíkovou a Anetkou Švientou skončili na 5., 6.a 9. mieste, čo v konečnom súčte znamenalo pre našu školu krásne 2. miesto v okrese za domácou ZŠ Lendak a pred ZŠ dr. Fischera Kežmarok.

• Majstrovstvá okresu družstiev v stolnom tenise.

V dňoch 24.-25.10.2018 sa v telocvični našej školy uskutočnili majstrovstvá okresu Kežmarok družstiev v stolnom tenise. Zúčastnilo sa ho 11 družstiev chlapcov a 5 družstiev dievčat.

Našu školu v kategórií dievčat reprezentovali Larissa Kovalčíková, Diana Novotná a Nikola Lopatová. V celkovom hodnotení obsadili veľmi pekné 2. miesto, keď nestačili iba na družstvo zo Slovenskej Vsi. Prehrali 1:4. Zvíťazili nad Spišskými Hanušovcami 4:3, ZŠ Hradná Kežmarok 4:0 a ZŠ Sv. Kríža Kežmarok 4:0.

• Milión detí sa modlí ruženec

Dňa 18. 10.2018 o 9:00 počas druhej vyučovacej hodiny sa takmer 70 detí z našej Spojenej školy zapojilo do medzinárodnej iniciatívy „Milión detí sa modlí ruženec“. Táto iniciatíva je organizovaná nadáciou Kirche in Not a vznikla v roku 2005 vo Venezuele. Pripojili sme sa tak k takmer 70 krajinám sveta, ktoré sa zjednotili v modlitbe za pokoj a jednotu vo svete, keď sú mnohé krajiny sveta poznačené pretrvávajúcimi vojnovými konfliktmi.

• CEZPOĽNÝ BEH

Dňa 26.septembra sa v Kežmarku v lokalite Suchá hora sa uskutočnili majstrovstvá okresu v cezpoľnom behu žiakov a žiačok. Zúčastnilo sa ho 13 chlapčenských družstiev a 11 dievčenských družstiev.

V súťaži chlapcov družstvo našej školy sa umiestnilo na 11.mieste – Jakub Michlík sa umiestnil na 17.mieste, Timotej Baran na 25., Matúš Drienovský bol 35.

• Výsledky európskeho dňa športu

Dievčatá

Beh na 60 metrov :

1. Cyntia Graindová 9,67 sek.

2. Klaudia Majerčáková 9,70

3. Radoslava Veličková 10,0

Skok do diaľky:

1. Cyntia Graindová 303 cm

2. Larissa Kovalčíková 298

3. Radoslava Veličková 292

Hod kriketkou:

1. Viktória Kostková 27,70 m

2. Radoslava Veličková 26,50

• ČISTÉ HORY, 29.9.2018

40.ročník verejnoprospešnej akcie Čisté hory, ktoré každú jeseň organizujú Štátne lesy Tatranského Národného parku, sa ako každý rok konala aj v Červenom Kláštore. Tejto akcie sa zúčastnili okrem žiakov z Haligoviec aj žiaci našej školy pod vedením Mgr. Márie Rakovej a Mgr. Maye Howard. V počte 25 žiakov sa nám podarilo vyzbierať neporiadok po turistoch. Sme radi, že odpadkov bolo menej ako po iné roky. Za odvedenú prácu dostali žiaci párky, sladké občerstvenie, teplý čaj, nálepku i pohľadnicu. Tešíme sa na Čisté hory, ktoré sa pravidelne konajú v apríli a ktoré organizuje Správa Pieninského Národného parku. Sme radi, že i tento rok môžeme skonštatovať, že našim žiakom nie je príroda ľahostajná. Ďakujeme všetkým zúčastneným za účasť.

• Partneri

• {#1508} 1