• O Z N A M

• Riaditeľka Spojenej školy Spišská Stará Ves oznamuje, že dňa 21. novembra 2018 udeľuje žiakom 6. a 7. ročníka ZŠ riaditeľské voľno z dôvodu Testovania piatakov T5.

• Na majstrovstvách okresu v šachu skončila naša škola úspešne

•

V piatok 9. novembra 2018 sa v priestoroch ZŠ v Lendaku uskutočnili okresné majstrovstvá v šachu jednotlivcov i družstiev. Medzi chlapcami sa umiestnil Matúš Mačutek na výbornom 1. miesteSamuel Cisko bol na 6. mieste Jáchim Martnačík na 12. mieste.

Ani dievčatá sa nedali zahanbiť a vo svojej kategórii Viktória Irhová s Emkou Martančíkovou a Anetkou Švientou skončili na 5., 6.a 9. mieste, čo v konečnom súčte znamenalo pre našu školu krásne 2. miesto v okrese za domácou ZŠ Lendak a pred ZŠ dr. Fischera Kežmarok.

Teraz čakáme na propozície krajského kola a tešíme sa na ďalšie úspechy.

• Majstrovstvá okresu družstiev v stolnom tenise.

• V dňoch 24.-25.10.2018 sa v telocvični našej školy uskutočnili majstrovstvá okresu Kežmarok družstiev v stolnom tenise. Zúčastnilo sa ho 11 družstiev chlapcov a 5 družstiev dievčat.

Našu školu v kategórií dievčat reprezentovali Larissa Kovalčíková, Diana Novotná a Nikola Lopatová. V celkovom hodnotení obsadili veľmi pekné 2. miesto, keď nestačili iba na družstvo zo Slovenskej Vsi. Prehrali 1:4. Zvíťazili nad Spišskými Hanušovcami 4:3, ZŠ Hradná Kežmarok 4:0 a ZŠ Sv. Kríža Kežmarok 4:0.

V súťaži chlapcov nás reprezentovali Jakub Michlík, Jozef Kron a Filip Majerčák. Po víťazstvách v skupine nad ZŠ Jurské, ZŠ Lubica, ZŠ Vrbov ( všetky zápasy vyhrali 4:0 ) postúpili do finále, kde sa už im tak nedarilo ako v skupine. Po prehrách zo ZŠ Nižná brána Kežmarok 1:4 a ZŠ Spišské Hanušovce 0:4 obsadili v celkovom poradí 3. miesto.

Za vzornú reprezentáciu školy im veľmi pekne ďakujeme a gratulujeme.