• Dopravné - vyplácanie

• Spojená škola Spišská Stará Ves - organizačná zložka ZŠ oznamuje rodičom, že vyplácanie dopravného žiakom sa uskutoční dňa 06.07.2018 v čase od 08.00 hod. do 14.00 hod.

• Školské kolo Pytagoriády 2017/2018

• Dňa  13.12. a 14.12.2017 sa uskutočnil 39. ročník školského kola Pytagoriády. Žiaci súťažili v kategóriach od 3.ročníka po 8. ročník. Medzi úspešných riešiteľov patria žiaci:

1. Samuel Poláček 4.A
            19. Gregor Kuchta  8.A
            20. Mário Regec  8.A

• Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice

• V októbri sa Základná škola v Spišskej Starej Vsi zúčastnila celoslovenského projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“. Projekt sa konal pod záštitou ministerky školstva Martiny Lubyovej. Téma projektu: Deň Milana Rastislava Štefánika – zapojenie žiakov, učiteľov, rodičov a komunity. Do projektu sa registrovalo 243 školských knižníc základných i stredných škôl z celého Slovenska. Účastníci projektu netrpezlivo čakali mesiac na výsledky. V konečnom hodnotení sme obsadili 12. miesto. K peknému umiestneniu prispeli aj rodičia žiakov, ktorí v Zastrove, a.s. vyrobili zaujímavý model lietadla a privítali žiakov v priestoroch podniku. Riško Horník z 3.A bol vďaka šikovnosti svojej mamy celé dopoludnie malým Štefánikom. Rodičom žiakov ďakujeme a gratulujeme k úspechu!

• Vianočné posolstvo

• Žiaci výtvarného odboru ZUŠ v Spišskej Starej Vsi a niektorí štvrtáci zo základnej školy sa 11. decembra 2017 vybrali na  návštevu DOS Jasoň. Ich cieľom bolo spríjemniť dôchodcom adventné pondelkové popoludnie pečením a zdobením vianočných perníkov. Svojej úlohy cukrárov a aranžérov sa zhostili výborne. Pustili sa do práce a  perníčky pre našich starkých nielen upiekli, ale aj ozdobili. Pridali úsmev, pesničky a vykúzlili príjemnú  predvianočnú atmosféru. K zdobeniu perníkov sa pridali aj dobre naladení klienti DOS Jasoň v Spišskej Starej Vsi.

• Matematické všeličo

• Dňa 6. 12. 2017 sa uskutočnil kvíz ,, Matematické všeličo“.  Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. V prvej kategórii žiaci 5. a  6. ročníka a v druhej kategórii  žiaci  7. a 8. ročníka.

Výsledky kvízu:

Kategória: 5. – 6. ročník:

1. Samuel Cisko 5.A,  Radoslava Veličková 6.A

2. Oliver Jackovič 5.B,  Bibiána Nováková 6.A

3. Marek Mitník  5.A,  Peter Drienovský 6.A

4.Alex Soska 5.B,  Jakub  Hubcej 6.A

Kategória: 7. – 8. ročník:

1. miesto: Dávid Záleš 7.A,  Mário Regec 8.A

2. miesto: Matúš Drienovský 7.A, Dominik Halčin 8.A