• Deň Zeme v ŠKD

Tohtoročný Deň Zeme oslávili žiaci v ŠKD 21.4.2017 rôznymi aktivitami, ktorými si priblížili ochranu prírody. Učili sa a zároveň zabávali. Spoznávali pravidlá triedenia odpadov a jeho ďalšieho využitia. Aby sa v separovaní vedeli lepšie orientovať, zhotovili si farebné postavičky, ktoré im pripomínajú kam dávať jednotlivé druhy odpadu.   Kúsok prírody si doniesli i do ŠKD vo forme semien kvetov, ktoré zasadili a budú sa o ne starať. Kým príde leto, budú im skrášľovať triedu.

• 10. ročník celoslovenskej súťaže Hodžov novinový článok 2017.

Po úspešnej účasti v 8.ročníku v tejto súťaži, kedy sa naše už bývalé žiačky Krettová a Čupková  umiestnili na striebornom plátne sa naša škola znova zapája do tejto súťaže.Tohoročná téma znie: Ako zostať sám sebou – zachovať korene. Do súťaže boli vybrané práce žiačok 8.B triedy Sú to: Ester Švienta, Lenka Kováčiková, Katarína Kušniráková a VeronikaMarhefková. Budeme im držať palce.

• Športom za zdravím

• ŠKD dňa 11.4.2017 usporiadalo športové popoludnie s názvom Športom za zdravím. Keďže počasie tomuto podujatiu neprialo, uskutočnilo sa v telocvični ZŠ. Začalo sa menšou rozcvičkou na zahriatie a potom sa žiaci rozdelili do dvoch družstiev. Súťažili v driblovaní, prevliekaní hula hop kruhu, nosení pingpongovej loptičky na lyžičke... Športové výkony boli ocenené radostnými pokrikmi spoluhráčov. Súboj bol vyrovnaný a víťazom sa stal každý, kto si toto popoludnie užil, pretože nebolo dôležité vyhrať, ale zúčastniť sa a zabaviť sa.​

• Prvácky stromček

• Dňa 19.4.2017 aj napriek veľmi nepriaznivému počasiu, žiaci 1.A a 1.B nevynechali tradičné podujatie pri príležitosti Dňa Zeme – sadenie prváckeho stromčeka. Odborný pracovník PIENAP-u, p.Glevaňák deťom priniesol stromček- borovicu limbovú. Poučil ich  o tom, kde tieto stromy rastú, akú starostlivosť si tento strom bude vyžadovať a nakoniec stromček spoločne zasadili. Deti spestrili podujatie peknou básničkou o prírode a na záver si pozreli rozprávku o tom, ako malý diviačik zachránil svoju chorú mamičku práve vetvičkou z borovice limbovej.

• ROK ČITATEĽSKEJ GRAMOTNOSTI

Školský rok 2016/17 nesie podtitul Rok čitateľskej gramotnosti. Starší žiaci čítali vybrané knihy a spracovali jednotlivé kapitoly ako miniprojekty. 5.A trieda čítala Staré grécke povesti a báje a Povesti o slovenských hradoch. Žiaci 8.A,B prečítali a urobili rozbor kapitol kníh Malý princ a Za siedmimi divmi sveta.

Práce boli vystavené na nástenných novinách.

• Čitateľský maratón

• Mesiac knihy rezonoval v našej škole aj medzi žiakmi 1. stupňa. Cvičili sme si svoju výdrž v čítaní. Počas niekoľkých hodín v škole i doma sme trénovali hlasné čítanie.

Prváci, keďže už zvládli všetky písmenká, konečne sa dočkali chvíle, keď sa mohli pochváliť čítaním svojej prvej knižky Na prváckom kolotoči.

Druháci navštívili mestskú knižnicu 22. 3. – na Deň vody. Pri tej príležitosti si čítali príbeh Vodník  Čľupko a potom vypracovali pracovný list zameraný na čitateľskú gramotnosť.

Aj tretiaci strávili v knižnici zážitkovú hodinu čítania. V triede si vyrobili  dlhú čitateľskú stonožku z krúžkov farebného papiera. Každý krúžok predstavuje čas trávený čítaním knihy. Žiaci 4. ročníka nadviazali na besedu s M. Danišom a maratónsky zvládli knihu O chlapcovi, ktorý hľadal vôňu čokolády. Sledovali navzájom svoje čítanie a vytvorili plagát s vlastnými postrehmi a ilustráciami ku  knihe.

Veríme, že aj táto aktivita pomohla žiakom v chuti odklínať príbehy a zažívať nové dobrodružstvá  v ďalších knihách individuálnym čítaním.

• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka Spojenej školy Spišská Stará Ves oznamuje , že z dôvodu organizačného zabezpečenia Testovania 9  udeľuje riaditeľské voľno dňa 5.4.2017 žiakom 8. ročníka ZŠ Spišská Stará Ves.  Žiaci, ktorí nebudú môcť prísť na obed do školskej jedálne, sa musia  odhlásiť.