Dňa 11.12.2016 si žiaci v ŠKD pomocou prezentácie a riadeného rozhovoru  pripomenuli Medzinárodný deň ľudských práv pod názvom:,, Ľudské práva očami detí“.

Každý človek aj žiaci majú v spoločnosti svoje práva ,ale zároveň povinnosti. Základným právom je ich poznať, ale aj dodržiavať. Každé dieťa si zaslúži niekam patriť, mať rodinu, milujúcich rodičov, starostlivých starých rodičov. Žiaľ, sú aj takí rodičia, ktorí úlohu matky či otca nezvládli, úplne zlyhali, svoje deti bijú, týrajú psychicky aj fyzicky. Nedopusťme, aby boli deti týrané. Ak by ste sa s niečím podobným stretli, obráťte sa na učiteľov, alebo na Krízové centrum Slniečko 08 00 12 12 12.

• Štvrtáci čítajú prvákom 2016

• Štvrtáci čítajú prvákom vianočné príbehy

V tomto čarovnom predvianočnom čase sa v pondelok  opäť stretli naši štvrtáci s prvákmi, aby ich potešili čítaním príbehov o advente a o Vianociach. Pri sviečkach adventného venca si malí prváci vypočuli príbeh o Mikulášovi, básničky o zime. A pri stromčeku sa mohli započúvať do dramatizovaného čítania o slepom pastierikovi, ktorého uzdravil malý Ježiško. Napokon sme počuli o vianočných želaniach zvieratiek z rozprávky. Prváci zvedavo počúvali, štvrtáci si vyskúšali čítanie pred publikom, možno aj troškou trémy. Predvianočné stretnutie sa nám všetkým páčilo a iste prispelo k sviatočnej vianočnej atmosfére blížiacich sa Vianoc.

• Matematické všeličo

Dňa  13. 12. 2016 sa uskutočnil už tradične pred Vianocami  kvíz ,,Matematické všeličo."  Žiaci súťažili v dvoch kategóriách. V prvej kategórii žiaci 5. a  6. ročníka a v druhej kategórii  žiaci  7. a 8. ročníka.

• ŠKOLSKÉ KOLO PYTAGORIÁDY

Výsledky 38. ročníka školského kola Pytagoriády , ktoré sa konalo 7. - 8. 12.2016:

Úspešní riešitelia:

3. ročník: Jáchim Martančík  3.A, Tamara Strnadová  3.A, Samuel Poláček  3.A

4. ročník: Samuel Cisko  4.A

5. ročník: Jakub Kostka  5.A , Bibiána Nováková  5.A

6. ročník: Timotej Baran 6.A , Barbora Staneková  6.B,  Sarah Nedoroščíková  6.A,  Filip Majerčák 6.B

7. ročník: Gregor Kuchta  7.A , Mário Regec  7.B

8. ročník: Lucia Majerčáková  8.A, Ján Semančík  8.B

• ŠPORTOVÉ   SÚŤAŽE   V ŠKOLSKOM   ROKU    2016 / 2017

Dňa 2.-3. novembra 2016 sa v telocvični našej školy uskutočnili majstrovstvá okresu Kežmarok družstiev v stolnom tenise.

2. novembra súťažili dievčatá. Našu školu reprezentovali Diana Kosturáková, Juliana Kolodzejová a Miriam Drienovská. Štartovalo  5 družstiev. Majsterkami okresu sa stali dievčatá zo ZŠ Slovenská Ves, druhé miesto obsadili dievčatá zo ZŠ Spišské Hanušovce, tretie miesto dievčatá zo ZŠ Petzvalova Spišská Belá. Naše dievčatá obsadili štvrté miesto. Na piatom mieste skončili dievčatá zo ZŠ Sv. Kríža Kežmarok.

Chlapci hrali 3. novembra. Reprezentovali nás Šimon Kostka, Tomáš Gašparovič, Dominik Halčín a Jakub Kostka. Majstrovstiev okresu sa zúčastnilo 8. družstiev. Naši chlapci nenašli premožiteľa a po finálovom víťazstve 4 : 2 nad Slovenskou Vsou sa stali majstrami okresu a postúpili na majstrovstvá kraja. Na treťom mieste skončili chlapci ZŠ hradná Kežmarok, ktorí v boji o 3. miesto vyhrali nad chlapcami zo ZŠ Spišské Hanušovce.

Všetkým reprezentantom našej školy gratulujeme a držíme palce na majstrovstvách kraja.

9. novembra sa v Huncovciach uskutočnili majstrovstvá okresu v bedmintone. Školu reprezentovali v súťaži dievčat Diana Kosturáková a Juliana Kolodzejová, v súťaži chlapcov Tomáš Gašparovič a Jozef Kron. Naši reprezentanti podali snaživý výkon, ale na súperov to nestačilo. V konečnom poradí dievčatá sa umiestnili na 4. mieste, chlapci obsadili 5. miesto.

22.-23. novembra sa v našej telocvični konali majstrovstvá kraja družstiev v stolnom tenise.

V súťaži dievčat sa majstrovstiev kraja zúčastnilo 9 družstiev. Náš okres reprezentovali dievčatá zo ZŠ Slovenská Ves, ktoré v celkovom hodnotení obsadili 4. miesto.

Majsterkami kraja sa stali dievčatá zo ZŠ Vyšný Žipov, ktoré po tuhom boji vo finále zdolali ZŠ Ľubotice tesne 4 : 3. Na  3. mieste skončili dievčatá zo Svidníka.

V súťaži chlapcov sa majstrovstiev kraja zúčastnilo 11 družstiev, medzi ktorými nechýbali ani žiaci našej školy. Naši chlapci v zostave Šimon Kostka, Dominik Halčín a Tomáš Gašparovič nesklamali a po víťazstve v skupine postúpili do finále, kde nestačili na minuloročných majstrov Slovenska zo ZŠ Vyšný Žipov a po tuhom boji im podľahli 3 : 4. Veľa nechýbalo a mohlo sa konať prekvapenie na úkor majstrov Slovenska. Na 3. mieste skončili chlapci zo Svidníka. Za vzornú reprezentáciu našej školy im patrí poďakovanie.

24. novembra sa v našej telocvični uskutočnil ďalší ročník stolnotenisového turnaja o Pohár riaditeľky školy. Zúčastnilo sa ho 63 pretekárov zo škôl Zamaguria, ale mali sme aj hostí zo Slovenskej Vsi a zo susedného Poľska –zo škôl z Sromowiec Nižných a Grywaldu.

Súťažilo sa v kategóriach najmladšie žiačky, najmladší žiaci, mladšie žiačky, mladší žiaci, staršie žiačky a starší žiaci.

V celkovom hodnotení Pohár riaditeľky školy získali stolní tenisti zo ZŠ Slovenská Ves pred našími tenistami a tenistami zo Sromowiec Nižných.