• Aj naša škola je súčasťou celonárodného programu olympijského víťaza Mateja Tótha. Od februára 2023 tréneri O2 Športovej akadémie Mateja Tótha aktívne vedú našich žiakov k pravidelnému pohybu. Vďaka prepracovanej metodike sa žiaci zlepšujú po športovej, zdravotnej aj mentálnej stránke, a to všetko zábavným spôsobom plným hier a súťaží. Vďaka všeobecnej pohybovej príprave, majú naši žiaci v akadémii možnosť sa neskôr venovať akémukoľvek športu a budú naň dobre pripravení. Možno aj niektoré z našich detí sa raz stane olympijským víťazom, dnes im vďaka programu akadémie dávame túto šancu 😊.
      • Historické okienko
          • Svetový deň vody

22. marec je označovaný ako Svetový deň vody. Žiaci prvých ročníkov boli pozvaní na prednášku o vode a obojživelníkoch do informačného centra PIENAP. Odborným výkladom nás viedla Ing. Margaréta Malatinová. Dozvedeli sme sa užitočné informácie o tom, že voda nie je dôležitá len pre ľudí, ale aj pre zvieratá, ktoré ju nevyhnutne potrebujú pre život. Žiaci mali možnosť pozorovať preparáty a rozdiely medzi jednotlivými živočíchmi. Hravou formou vedená prednáška bola pre žiakov veľmi poučná. Naučili sa rozdiel medzi žabou a salamandrou, mali možnosť vyskúšať si chytať potravu ako žaba a nakoniec bolo ich úlohou roztriediť a poskladať správne kartičky s vývojovými štádiami jednotlivých obojživelníkov.

• Pasovaní za čitateľov

Pri príležitosti mesiaca marec sme s našimi prvákmi navštívili mestskú knižnicu. Pani Mária Dlhá nás pekne privítala a oboznámila nás s pravidlami, ktoré je potrebné dodržiavať pri návšteve knižnice a požičiavaní kníh. Žiaci mali možnosť prečítať pár viet z knihy ktorej text predtým vôbec nepoznali. Musíme povedať, že sa im veľmi dobre darilo. Nakoniec boli všetci prváci pasovaní za čitateľov mestskej knižnice. Odteraz budú môcť navštevovať mestskú knižnicu, budovať si vzťah ku knihám a tým rozvíjať a zdokonaľovať svoje čitateľské schopnosti.

• Marec - mesiac kníh

Mesiac marec je venovaný predovšetkým rôznym knihám, a preto si pri tejto príležitosti žiaci 5. A priniesli do školy svoje najobľúbenejšie knihy, po ktorých doma radi siahnu a s veľkou náruživosťou si ich prečítajú. Príjemnú chvíľku sme strávili v spoločnom kruhu v našej triede, v ktorej sme si s láskou vychutnávali rôzne občerstvenie a dychtivo čítali naše obľúbené knihy. Každú knihu sme po prečítaní adekvátne ohodnotili. Preto by sme chceli posmeliť Vás, milí čitatelia príspevku, aby ste siahli po knihách, ktoré už dlho smútia prázdnotou a rozveselili ich svojím jemným dotykom rúk a príjemným pohľadom pri čítaní!

• Matematický KLOKAN 2024

Tradícia Klokana sa neprerušila na našej škole ani tento rok. 59 matematiky chtivých žiakov si zmeralo sily v utorok 26 .marca. Správne odpovede sa dozvieme až o mesiac. Odhodlanie vyriešiť čo najviac úloh správne bolo viditeľné u všetkých. 24 prvákov, 11 druhákov, 12 tretiakov a po štyria zástupcovia štvrtého, piateho a šiesteho ročníka si hodinu potrápili hlavičky. Budeme zvedaví, ako sa komu darilo a všetci veríme v úspešné výsledky mladých Klokanov.

• Zápis žiakov do 1. ročníka ZŠ

Milí rodičia budúcich prvákov!

Podľa § 20 zákona č.245/2008 Z. z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov, zákonný zástupca dieťaťa je povinný prihlásiť dieťa na plnenie povinnej školskej dochádzky v základnej škole (ďalej len zápis). Povinná školská dochádzka začína začiatkom školského roka, ktorý nasleduje po dni, keď dieťa dovŕši šiesty rok veku a dosiahne školskú spôsobilosť.

• Lyžiarsky kurz 2024

Naši siedmaci od 11.3. - 15.3. 2024 absolvovali lyžiarsky kurz v lyžiarskom stredisku Strednica - Ždiar. Žiaci boli rozdelení do skupín podľa lyžiarskych zručností. S potešením oznamujeme, že všetci sa naučili minimálne základy lyžovania a ostatní zdokonalili a vylepšili svoj lyžiarsky štýl. Sme na nich veľmi hrdí a veríme, že budú v lyžovaní napredovať. Ďakujeme inštruktorom z GORGY SKI SCHOOL za profesionálny a individuálny prístup ku každému žiakovi a zamestnancom lyžiarkeho strediska za ústretový prístup.

Piatok 29. 3. 2024